Osiem egzekucji. Gwałty, masowe pochówki i bezczeszczenie zwłok. Masowe zbrodnie w Ukrainie [ZBRODNIARZ I KARA]

i

Autor: Radio SuperNova Osiem egzekucji. Gwałty, masowe pochówki i bezczeszczenie zwłok. Masowe zbrodnie w Ukrainie [ZBRODNIARZ I KARA]

Osiem egzekucji. Gwałty, masowe pochówki i bezczeszczenie zwłok. Masowe zbrodnie w Ukrainie [ZBRODNIARZ I KARA]

2022-10-14 10:25

Osiem egzekucji. Gwałty, masowe pochówki i bezczeszczenie zwłok. To obraz, który został odkryty w marcu 2022 roku w Buczy, kiedy Wojska Lądowe Federacji Rosyjskiej wycofały się z tego miasta. Zamordowanych zostało prawie pół tysiąca osób. Ślady pozostawione przez żołnierzy Władimira Putina wskazują na masowe egzekucje. W całym obwodzie kijowskim znaleziono ponad 1200 martwych osób.

Rzeź i masakra - tak mówi się o zbrodniach rosjan na Kijowszczyźnie. Od pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę, najeźdźcy używają terroru wobec ludności cywilnej. Świadectwem stosowanej polityki nacisku, stały się ujawnione na początku kwietnia 2022 roku zbrodnie, których dokonali rosyjscy żołnierze. W pod Kijowskich miejscowościach między innymi w Buczy znaleziono masowe groby. Co wydarzyło się w obwodzie kijowskim? W trakcie trwania inwazji na Ukrainę w 2022 roku wojska rosyjskie przekroczyły granicę ukraińsko-białoruską na północ od Kijowa. Dokładnie cztery dni później Rosjanie wkroczyli do Buczy.

Pierwsze ofiary zginęły w czasie walk o miasto 27 lutego 2022 roku. W wielu przypadkach nie były to jednak ofiary przypadkowe, ale cywile zabijani celowo. Taki los spotkał m.in. 56-letnią Tetianę Pomazenko, która została zastrzelona przed swoim domem, przy ulicy Wokzalnej 122, w północnej części miasta. Według relacji miejscowej nauczycielki złożonej Human Rights Watch 4 marca ok. 7:00 cztery ciężarówki Kamaz i trzy transportery opancerzone przyjechały na jej ulicę.

Listen to "Żołnierze kazali osobom wyjść z domów pod groźbą wrzucenia granatów do środka. Rosyjska rzeź w Ukrainie [ZBRODNIARZ I KARA]" on Spreaker.