Facebook

i

Autor: canva

NADCHODZĄ ZMIANY

Od kiedy Facebook będzie płatny? Nadchodzą zmiany!

2023-11-22 10:45

Choć jeszcze kilka lat temu Mark Zuckerberg obiecał swoim użytkownikom, że nigdy nie wprowadzi płatnych opcji, to niestety teraz został do tego zmuszony. Opłaty za Facebooka stały się rzeczywistością i wcale nie są takie małe. Ile trzeba zapłacić za dostęp do Facebooka? O co chodzi? Wyjaśniamy.

Facebook płatny? Ta informacja może nie spodobać się wielu użytkownikom kultowego portalu społecznościowego, który od 15 lat był bezpłatny. O co chodzi? Dlaczego użytkownicy mieliby płacić za dostęp do Facebooka i od kiedy obowiązują te opłaty? Być może w ostatnim czasie wchodząc w aplikację natrafiliście na informację o podejmowaniu decyzji dotyczącej reklam. Oznacza to nic innego, jak wprowadzenie przez firmę Meta Marka Zuckerberga, płatnej subskrypcji. Choć jeszcze kilka lat temu właściciel Facebooka obiecał swoim użytkownikom, że nigdy nie wprowadzi płatnych opcji, to niestety teraz zmusiły go do tego zmiany rynkowe i chęć zarabiania na portalu. Opłaty za Facebooka, ale co ciekawe i za Instagrama są dziś nową rzeczywistością, która sporo kosztuje.

ZOBACZ TAKŻE: "Nie zezwalam Facebookowi". Fałszywy łańcuszek masowo przyklejany w Polsce. O co chodzi?

ROXIE WĘGIEL W BIELIŹNIE! (POLICJA W DOMU BRITNEY SPEARS, KWIATKOWSKI I BEDOES)| Maks ON AIR odc 2

Płatny Facebook - cena, od kiedy

Od kiedy Facebook będzie płatny? Ile trzeba zapłacić za subskrypcję? Ceny są już znane i różnią się w zależności od urządzenia (komputer czy smartfon). Z pewnością nie raz przeglądając Facebooka natrafiłeś na reklamy, które potrafiły być irytujące. Za pomocną nowej, płatnej subskrypcji Mark Zuckerberg chce by tych reklam nie było. Czyli jeśli zapłacisz, na Twoim Facebooku nie będą pojawiały się reklamy, lecz same treści publikowane przez znajomych i obserwowane strony. Ile kosztuje płatny Facebook? Okazuje się, że cena nie jest wcale taka mała. Płatne subskrypcje są dostępne od listopada dla użytkowników, którzy skończyli 18. rok życia. Cena subskrypcji jest uzależniona od urządzenia, z którego się korzysta. W przypadku aplikacji na smartfonie cena Facebooka to 59,99 zł miesięcznie, natomiast na komputerze około 44,50 zł.

Oczywiście darmowy Facebook nie znika i nadal można z niego korzystać, tylko z reklamami. Jeśli więc wybierasz darmową opcję, godzisz się na korzystanie firmy Meta z informacji zgromadzonych na twój temat takich jak: wiek, płeć, zainteresowania, dane demograficzne i inne, w celu spersonalizowania reklam na Facebooku, ale także i na Instagramie.

"Do 1 marca 2024 roku początkowa subskrypcja obejmuje wszystkie połączone konta. Jednak od 1 marca 2024 za każde dodatkowe konto będzie pobierana dodatkowa opłata w wysokości 6 euro miesięcznie w internecie i 8 euro miesięcznie w systemach iOS i Android" - można przeczytać w komunikacie Mety.

Myślisz, że to dobry pomysł?

Sonda
Płatny Facebook: czy to dobry pomysł?