Obowiązkowa nauka tylko do 16 roku życia. Nowy pomysł posła konfederacji

i

Autor: canva.com

Obowiązkowa nauka tylko do 16 roku życia. Kontrowersyjny pomysł posła Konfederacji

2021-09-01 11:37

W Polsce nauka jest obowiązkowa do ukończenia 18 roku życia. Poseł konfederacji w ostatniej rozmowie z Arturem Jarząbkiem zaproponował zmiany. Jego zdaniem obowiązek szkolny powinien kończyć się po ukończeniu 16 roku życia.

Obowiązkowa nauka tylko do 16 roku życia. Kontrowersyjny pomysł posła Konfederacji. 16, a nie 18 lat-taka miałaby być granica obowiązku szkolnego według jednego z ugrupowań w sejmie. Kto chce może się uczyć w szkole średniej lub branżowej. Komu wystarczy edukacja podstawowa może iść do pracy. W Polsce obowiązek nauki obejmuje osoby od 7 do 18 roku życia. Propozycja zmiany miałaby górną granicę obniżyć do 16 lat. W takiej sytuacji edukacja w liceum kończyłby się na 2 lub 3 klasie. Do takiej zmiany potrzebna by był kolejna reforma szkolnictwa oraz poprawki w konstytucji. Z taką zmianą wyszedł poseł konfederacji, Artur Dziambor.

US Open. Francuski tenisista wpadł w szał na korcie! Wyzywał kibica, oberwało się też... parasolce! [WIDEO]

W formie 24: rozgrzewka przed treningiem

Obowiązkowa nauka tylko do 16 roku życia. Kontrowersyjny pomysł posła Konfederacji

Ten temat postanowił poruszyć Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił pomysłodawcę, byłego nauczyciela, dziś posła konfederacji Artura Dziambora oraz Dyrektor Szkoły podstawowej nr 103 w Warszawie Danutę Kozakiewicz. Dziambor uważa, że zmiana z podstawówki i liceom na podstawówkę gimnazjum i liceum w moim odczuciu była zupełnie nieprzemyślana, jeżeli chodzi o dokończenie jest sprawy. Ja bym rozumiał sytuacje, gdyby było tak, że gimnazjum jest przedsionkiem na przykład decyzji o tym, czy ja idę dalej się uczyć, bo chce studiować albo przedsionkiem tego, że ja już naukę kończę i mam pomysł na siebie.

Sezon na grzyby 2021: Które grzyby trujące są podobne do jadalnych?

Kozakiewicz powiedziała, że jej zdaniem tak poważne decyzje powinny być podejmowane już, wtedy kiedy człowiek jest w miarę dogrzały. Ja nie będę zwolenniczką obniżania czasu nauki. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Słuchaj Obowiązkowa nauka tylko do 16 roku życia. Kontrowersyjny pomysł posła Konfederacji Supernova w samo południe