Lekcje szkolne w soboty od maja 2021? Uczniowie i rodzice są w dużym szoku!

Lekcje szkolne w soboty od maja 2021? Uczniowie i rodzice są w dużym szoku!
Autor: Dawid Tatarkiewicz/East News Lekcje szkolne w soboty od maja 2021? Uczniowie i rodzice są w dużym szoku!

Lekcje szkolne w soboty od maja 2021 wzbudzają duże emocje. Internauci komentują i często wyrażają swoją opinię w tym temacie. Jednak czy to prawda, że będą prowadzone zajęcia szkolne w soboty? Przyglądamy się temu tematowi.

Spis treści

  1. Lekcje w soboty: maj 2021 - czy to prawda?
  2. Lekcje w soboty 2021 - reakcje

Lekcje szkolne w soboty 2021? Czy faktycznie lekcje w soboty od maja 2021 będą prowadzone? Pierwszy raz temat pojawił się w grudniu ubiegłego roku. Wtedy właśnie Światowa Organizacja Zdrowia wydała aż 38 rekomendacji dotyczących tego, by powrót do szkół był całkowicie bezpieczny. Wśród wielu zapisów pojawiła się zasada, by przeprowadzać lekcje w soboty. Napisaliśmy do resortu edukacji z prośbą o odniesienie się do tego pomysłu, ale uzyskaliśmy odpowiedź, że nie są prowadzone w tym zakresie żadne działania. Ministerstwo Edukacji i Nauki, jak się teraz można domyślić, nie skorzystało wówczas z takiego rozwiązania, ponieważ sytuacja epidemiczna w naszym kraju była arcytrudna. Wydaje się teraz, że zdanie odnośnie zajęć w szóstym dniu tygodnia zostało zmienione. W czasie konferencji prasowej przedstawiono harmonogram powrotu do szkół 2021 i ogłoszono, że uczniowie pojawią się w szkolnych ławkach 15 i 29 maja. Najbardziej zainteresowani zauważyli jednak, że to sobota!

Dariusz Kulma zdradza pewniaki na maturze 2021 z matematyki. Zobacz, jak policzyć te zadania!
Sonda
Lekcje w soboty - czy powinny być wprowadzone?

Lekcje w soboty: maj 2021 - czy to prawda?

Lekcje w soboty 2021 to gorący temat, tak samo jak protest uczniowski. Powstała specjalna petycja związana z powrotem do szkół w maju. Tysiące osób uważa, że wprowadzi to niepotrzebny chaos i zamieszanie. Napisaliśmy do Ministra Edukacji i Nauki, z prośbą o potwierdzenie informacji związanej z tym, czy będą lekcje w soboty. Otrzymaliśmy odpowiedź: - Nie ma, nie było takich planów.

Lekcje w soboty 2021 - reakcje

Lekcje w soboty 2021 wzbudzają duże emocje w mediach społecznościowych. Wiele osób zastanawia się, po co zostaną wprowadzone. Nieoficjalnie mają to być jedynie zajęcia dodatkowe dla osób, które mają największe zaległości i najbardziej potrzebują bezpośredniego kontaktu z nauczycielem. Ma być to czas dla tych, które mogą mieć problem z promocją do następnej klasy lub chcą poprawić jakiś sprawdzian, by podnieść średnią ocen.

Źródło: Lekcje szkolne w soboty od maja 2021? Uczniowie i rodzice są w dużym szoku!