L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje

2021-12-15 13:48 Paweł Bogaj
L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje
Autor: canva.com L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje

Eksperci zdrowia psychicznego twierdza że to bardzo dobry pomysł. Wypalenie zawodowe od nowego roku będzie chorobą. Ma symbol nadany przez WHO w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych.

L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje. Z najnowszych badań wynika, że wypalenie zawodowe może dotknąć co czwartego Polaka. Nieleczone prowadzi do głębokiej depresji i poważnych problemów psychicznych. To epidemia współczesnych czasów stwierdził  Rafał Szpak szef Centrum Interwencji Kryzysowej w Rudzie Śląskiej. ​Wypalenie zawodowe będzie traktowane tak samo poważnie jak depresja. WHO wpisuje je do ogólnej międzynarodowej listy chorób i problemów zdrowotnych.To znaczy, że w gabinecie lekarskim, żeby dostać L4, Polacy nie będą musieli skarżyć się na kaszel czy katar. Wystarczy powiedzieć, że człowiek się wypalił. W Polsce według statystyk na wypalenie zawodowe cierpi co czwarty Polak.

Były cnoty niewieście, a teraz... krytyka męskich "rurek!" Przemysław Czarnek powiedział, co o nich myśli

Magda Bereda w utworze Niewidzialna. To musisz zobaczyć!

L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje

Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe. Do rozmowy zaprosił prezesa firmy badawczej ARC Rynek i Opinia Łukasza Mazurkiewicza oraz psycholog dr Ewę Jarczewską-Gerc z Uniwersytetu SWPS. Z badań ARC Rynek i Opinia wynika, że około 30 procent pracowników umysłowych diagnozuje u siebie lub czuje się wypalona zawodowo. Z tego około 8 procent twierdzi, że zdecydowanie tak się czuje. Pojęcie wypalenia można rozumieć w kategoriach medycznych lub w potocznych.

Czeka nas mroźne i białe Boże Narodzenie pierwsze od wielu lat? Najnowsze prognozy zdradzają wiele!

Jarczewską-Gerc powiedział, że jest to zjawiskowo, które jest syndromem. Syndrom oznacza, że jest to wiele objawów i zachodzi fazowo. Depresja razem z wypaleniem zawodowym bardzo często występują razem. W międzynarodowej kwalifikacji chorób WHO, wypalenie zawodowe formalnie pojawi się już w styczniu 2022 roku. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Listen to "L4 jeśli poczujemy się wypaleni zawodowo. To poważna choroba, która może powodować depresje" on Spreaker.