Koniec pandemicznego roku szkolnego. Ile uczniowie stracili przez naukę zdalną?

i

Autor: canva.com Koniec pandemicznego roku szkolnego. Ile uczniowie stracili przez naukę zdalną?

Koniec pandemicznego roku szkolnego. Ile uczniowie stracili przez naukę zdalną?

2021-06-25 12:52

Rok szkolny dobiegł końca. Był to na pewno jeden z dziwniejszych jakie mogliśmy oglądać. Uczniowie prawie cały rok spędzili we własnych domach. Czy nauka zdalna wpłynęła niekorzystnie na wiedzę polskich dzieci? Ten temat poruszył Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe.

Koniec pandemicznego roku szkolnego. Ile uczniowie stracili przez naukę zdalną? 23 października 2020 rząd zamkną szkoły. Przerwa miała trwać maksymalnie dwa tygodnie. Niestety narastająca liczba zakażeń w naszym kraju uniemożliwiła powrót do szkół. Rok szkolny trwa 10 miesięcy, w tym roku 8 z nich było zdalne. W internecie możemy przeczytać wiele komentarzy uczniów, którzy narzekali na zdalne nauczanie. Niektórzy uczniowie nawet nie mieli okazji się poznać, a pierwszy raz zobaczą się dopiero we wrześniu. Ponad połowa nauczycieli uważa, że podczas nauki zdalnej nie byli w stanie przekazać pełnej wiedzy. Zajęcia zdalne ograniczały możliwość kontaktu z uczniem. Wielkim problemem często był brak sprzętu, potrzebnego do nauki. W rodzinach wielodzietnych, dzieci musiały pracować na smartfonach czy tabletach.

Naukowa sensacja! Archeolodzy odkryli nieznany gatunek człowieka! Żył 130 tys. lat temu

Katarzyna Cichopek na planie podczas huraganu! Gwiazda "M jak miłość" doszczętnie przemoczona! Nie uwierzysz, co się stało z jej fryzurą!

Koniec pandemicznego roku szkolnego. Ile uczniowie stracili przez naukę zdalną?

Ten temat postanowił poruszyć Artur Jarząbek w programie Supernova w samo południe. Do debaty zaprosił Jana Koziarskiego z firmy VULCAN, która tworzy dziennik elektroniczny oraz nauczycielem matematyki, autorem wielu książek Dariuszem Kulmą. Z raporty wynika, że szkoła po pandemii nie będzie już taka sama, uczniowie oczekują w dużym procencie hybrydowego nauczania po pandemii, oraz wprowadzenie większej liczby rozwiązań technologicznych, które pomogłyby im w edukacji. Powiedział Jan Koziarski.

Kolejny LOCKDOWN NIEUNIKNIONY? Dworczyk zwrócił uwagę na WAŻNĄ kwestię

Kulma stwierdził, że jest wiele plusów z nauczania zdalnego. To nie jest tak, że online nie jest dla wszystkich, oczywiście, że jest. Robiąc jakiś egzamin mam od razu wyniki, widzę z jakimi zadaniami mają problem uczniowie i tylko je omawiamy. Wszystko zależy od nastawienia nauczyciela. Ja nocami siedziałem jak fajnie stremować jaki znaleźć patent na lekcje. Chciałem się tego nauczyć oglądałem tutoriale jak najlepiej poprowadzić lekcję online. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.