zegar, zmiana czasu

i

Autor: pixabay.com

Kiedy zmiana czasu z letniego na zimowy 2022? Kiedy przestawiamy zegarki?

2022-10-21 8:12

Zmiana czasu z roku na rok, budzi sporo kontrowersji. Polacy nie wiedzą, kiedy dokładnie przestawia się czas i w którą stronę należy popchnąć wskazówkę. Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy w 2022 roku? Wskazówki przestawiamy do przodu, czy do tyłu? Sprawdźcie szczegóły.

Zmiana czasu 2022 - kiedy przestawiamy zegarki? Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy? Odpowiedzi na te pytania, poszukuje w ostatnim czasie wiele osób. Zmiana czasu budzi sporo kontrowersji. Wszystko dlatego, że wiele osób uważa iż przestawianie wskazówek zegarów, wpływa negatywnie na funkcjonowanie naszego organizmu. Dlaczego? Wszystko przez reakcję organizmu na zaburzenie rutyny, czyli na wcześniejsze wstawanie lub wydłużony sen. W ramach ciekawostki warto w tym miejscu wspomnieć, że zmiana czasu obowiązuje w około 70. państwach na całym świecie, a na tej liście jest również Polska. Kiedy w takim razie przestawiamy zegarki? Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy? Tę datę warto zapamiętać!

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy jest Dzień Nauczyciela 2022? Czy jest wtedy wolne? [DATA]

Wpadki w szkołach, sztuczki na ściąganie - Ewelina pyta i nie błądzi #1

Zmiana czasu jesień 2022 - kiedy?

Kiedy jest zmiana czasu z letniego na zimowy? Zapiszcie sobie tę datę w kalendarzu, aby nie zaspać do pracy lub szkoły! Zmiana czasu z letniego na zimowy, następuje zawsze w ostatnią niedzielę października, dlatego w 2022 roku zmieniamy czas w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października. Wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę, czyli z godziny 3:00 na 2:00 i cieszymy się dłuższym snem.

ZOBACZ TAKŻE: Brunetka, blondynka, ruda - co oznacza Twój kolor włosów? Będziesz w szoku!

Sonda
Czy zmiana czasu jest potrzebna?