impreza, zabawa

i

Autor: canva

kalendarz

Kiedy są ostatki adwentowe 2023? Data rozpoczęcia i zakończenia adwentu

2023-11-25 11:01

Jak co roku w grudniu będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. Jest to radosny czas, jednak zanim zasiądziemy z bliskimi do stołu i otworzymy prezenty spod choinki czeka nas adwent. Ile trwa? Kiedy się zaczyna i kiedy kończy? Sprawdźcie najważniejsze informacje, a także datę adwentowych ostatków 2023.

Kiedy są ostatki przed adwentem 2023? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób. Adwent to wyjątkowy czas w życiu wielu osób wierzących. Poprzedza Święta Bożego Narodzenia i pozwala się na nie jeszcze bardziej przygotować. Mowa tu oczywiście o przygotowaniu duchowym, wyciszeniu i unikaniu pokus. Adwent kościele katolickim jest okresem przypominającym oczekiwanie na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa. Łącznie trwa cztery niedziele, a pierwsza z nich rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Symbolem adwentu jest wieniec z czterema świecami, które po jednej zapalane są w każdą niedzielę w świątyniach. Adwent to także wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych w piątki, a także wyciszenie się poprzez unikanie hucznych imprez. Zanim jednak zacznie się adwent 2023, będzie można zorganizować imprezę Andrzejkową lub jak kto woli ostatki adwentowe.

ZOBACZ TAKŻE: To imię było hitem w PRL-u. Dziś rodzice nie chcą nadawać go dziewczynkom

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

Ostatki adwentowe 2023 - DATA

W ostatki adwentowe organizowane są huczne zabawy, koncerty i dyskoteki. Jest to także czas domowych spotkań w gronie przyjaciół, przy obficie zastawionym stole w grającą w tle imprezową muzyką. Kiedy są ostatki adwentowe 2023? W tym roku adwent rozpoczyna się w niedzielę 3 grudnia i potrwa aż do Wigilii, czyli 24 grudnia. Oznacza to, że dzień przed rozpoczęciem adwentu wypadają ostatki, podczas których można pobawić się w ostatnie przed długim okresem dni pokuty i wstrzemięźliwości. Warto również wiedzieć, że wieczorem 29 listopada wypadają Andrzejki, które również są świetną okazją do zrobienia imprezy. W tym roku dzień ten wypada na tygodniu, więc najprawdopodobniej zabawy andrzejkowe będą organizowane właśnie dzień przed adwentem.

Sonda
Czy adwent jest dla Ciebie ważnym okresem?