Ile za wygraną w Roland Garros zarobiła Iga Świątek? Kwota robi wrażenie

2022-06-04 17:03

W sobotnie popołudnie Iga Świątek po raz drugi w swojej karierze wygrała turniej French Open w Paryżu. Dzięki tej wygranej Polka umocniła się na pozycji liderki światowego rankingu a przy okazji zarobiła nie małe pieniądze. Mowa tutaj o milionach euro.

Iga Świątek po raz drugi triumfowała w wielkoszlemowym turnieju tenisowym French Open w Paryżu. Łącznie ma w dorobku dziewięć tytułów. W tym sezonie wygrała już sześć turniejów, a ostatniej porażki doznała w połowie lutego. Jej seria zwycięskich meczów po sobotnim finale na kortach im. Rolanda Garrosa urosła do 35.

Iga Świątek w drodze do triumfu w wielkoszlemowym French Open w Paryżu rozegrała siedem meczów, 15 setów, z czego przegrała jednego, 123 gemy, z których 32 padło łupem rywalek, a na korcie spędziła dziewięć godzin i 51 minut. Na bilans 21-letniej Świątek mocno wpływa pojedynek 1/8 finału z Chinką Qinweg Zheng, w którym straciła jedynego seta, a do zwycięstwa potrzebowała aż dwóch godzin i 45 minut. Pozostałe rywalki odprawiała dość gładko. W sobotnim finale w ciągu 68 minut pokonała Amerykankę Cori Gauff 6:1, 6:3.

Ile za zwycięstwo w turnieju zarobiła Iga Świątek? Po rekordzie zwycięstw, który obecnie wynosi 35 wygranych z rzędu Iga Świątek pobiła już w tym roku także swój rekord jeśli chodzi o pieniądze zarobione na korcie. Za triumf w turnieju w Paryżu Polka zarobiła 2,2 miliona euro. Od początku swojej tenisowej kariery Iga Świątek zarobiła już ponad 10 milionów euro na kortach. Za triumf w French Open w 2020 roku Iga Świątek zarobiła 1,6 miliona euro.

Idze Świątek wciąż sporo jeszcze brakuje do najlepiej zarabiającej polskiej tenisistki w historii - Agnieszki Radwańskiej. Zawodniczka, która zakończyła karierę pod koniec 2018 roku, z kwotą 27 683 807 USD plasuje się w historycznym rankingu na wysokim dziewiątym miejscu w historii kobiecego tenisa.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy jesteś BOOMEREM? Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź, czy nie jest z Tobą aż tak źle!

Pytanie 1 z 9
Kim jest Stuu?
Źródło: Ile za wygraną w Roland Garros zarobiła Iga Świątek? Kwota robi wrażenie