Dziecko

i

Autor: Canva

Ile dać pieniędzy do koperty na chrzciny? Te kwoty spełniają oczekiwania

2021-08-12 12:12

Ile dać pieniędzy do koperty na chrzciny? To pytanie najczęściej zadają sobie goście zaproszeni na tę uroczystość. Jaka suma spełni oczekiwania? Okazuje się, że odpowiedź w tej kwestii nie jest jednoznaczna. Każdy z zaproszonych jest inaczej powiązany z chrzczonym dzieckiem: niektórzy są bliską rodziną, pozostali- bliskimi przyjaciółmi rodziców. Sprawdźcie poniżej, ile powinno się włożyć do koperty na chrzciny.

To, ile pieniędzy włożyć do kopert na chrzciny zależy w dużej mierze od tego, kim jesteś dla dziecka i jego rodziców. Przyjęło się, że rodzice chrzestni robią droższy prezent, znajomi i członkowie dalszej rodziny - do koperty wkładają mniej. Ile zatem dokładnie powinno się dać na chrzciny? Okazuje się, że wcale to nie jest takie proste. 

Ile dać pieniędzy do koperty na chrzciny?

Chrzest w życiu dziecka ma miejsce w jego pierwszych miesiącach życia. Nie ma ku temu wątpliwości, iż rodzice wydatków w tym czasie mają naprawdę sporo. Przyjęło się, że podczas tej ważnej uroczystości najniższa kwota, jaką wypada włożyć do koperty to 100 - 200 zł. Taką sumę wręczają osoby spoza rodziny. 

Najczęściej jednak idąc na chrzest, do koperty wkłada się około 300 złotych. Członkowie najbliższej rodziny zwykle na prezent przeznaczają od 300 do 500 złotych. Najwięcej wypada podarować dziecku od rodziców chrzestnych - tutaj stawka wynosi powyżej 500 złotych.

Nie warto jednak traktować powyższych stawek ściśle poważnie. Jeśli taki wydatek jest dla ciebie zbyt duży, możesz wręczyć kwotę bardziej symboliczną. 

Zamiast pieniędzy na chrzciny: prezent. Jaki upominek na chrzciny? 

Jeżeli rodzice dziecka nie określili stricte, że chcą na prezent dla dziecka określoną kwotę pieniężną, warto zastanowić się nad ładnym upominkiem. Może być to:

  • Biblia,
  • różaniec,
  • ciekawy medalik,
  • książka,
  • ramka na zdjęcie,
  • ładne ubranko
  • święty obrazek 

Quiz. Kultowe gry komputerowe. Pamiętasz je z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 10
Niezykle popularną grę "Heroes" można zaliczyć do:
Źródło: Ile dać pieniędzy do koperty na chrzciny? Te kwoty spełniają oczekiwania