wichura, burza

i

Autor: pixabay.com

Groźne wichury nadciągają do Polski! IMGW wydaje ostrzeżenia drugiego stopnia

2023-03-14 8:54

Na ciepłą i słoneczną wiosnę, czeka z utęsknieniem wiele osób. Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia meteorologiczne drugiego i pierwszego stopnia oraz prognozę zagrożeń, dla wybranych województw. Do Polski nadciągają silne wichury, które mogą wyrządzić wiele szkód.

Pogoda w Polsce ostatnio płata figle. Śnieg, deszcz, wiosenna temperatura, a teraz okazuje się jeszcze, że do naszego kraju nadciągają groźne wichury! IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne przed silnym wiatrem dla kilku województw. We wtorek 14 marca w części kraju obowiązują alerty pierwszego, jak i drugiego stopnia. Synoptycy prognozują wiatr o średniej prędkości od 35 do 45 kilometrów na godzinę, w porywach nawet do 100 km/h. Alerty IMGW drugiego stopnia, tak zwane pomarańczowe ostrzeżenia obowiązują województwa takie jak: podkarpackie, małopolskie, śląskie. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem, obowiązują natomiast w województwach: podkarpackim, w powiatach, gdzie nie wydano alertów drugiego stopnia, lubelskim, opolskim i dolnośląskim. Kiedy w takim razie przestanie wiać? Kiedy zrobi się prawdziwa wiosna? Znamy odpowiedź!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Równonoc wiosenna 2023 - kiedy jest i co oznacza? Przesilenie wiosenne może dać nam w kość

Dzień chłopaka na wesoło - EwelinaPyta

Kiedy wiosna 2023 w Polsce?

Najnowsze prognozy pogody napawają optymizmem, ponieważ im bliżej początku kalendarzowej wiosny, tym cieplej - nawet mimo wiatru, który pojawi się w niektórych województwach. Wiosna nadciąga do Polski, a niebawem na termometrach zobaczymy nawet 20 stopni Celsjusza! Słonecznie i ciepło zapowiada się we wtorek 14 marca, a także w najbliższy weekend 18-19 marca. Nie inaczej będzie także w przyszłym tygodniu, dlatego powoli możecie chować zimowe kurtki na dno szafy i zacząć odświeżać garderobę na wiosenną!

ZOBACZ TAKŻE: Kiedy jest zmiana czasu na letni 2023? Kiedy przestawiamy zegarki?

Którą porą roku jesteś? Rozwiąż QUIZ i się przekonaj!

Pytanie 1 z 10
Gdzie widzisz się za 10 lat?