Gen. Skrzypczak: Putin będzie chciał uczcić rocznicę wojny fajerwerkiem rakiet

i

Autor: materiały prasowe Gen. Skrzypczak: Putin będzie chciał "uczcić" rocznicę wojny "fajerwerkiem" rakiet

Gen. Skrzypczak: Putin będzie chciał "uczcić" rocznicę wojny "fajerwerkiem" rakiet

2023-02-21 15:27

24 lutego minie rok od zbrojnej agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę. Jak przez ten rok wygląda sytuacja na froncie? Jak długo potrwa jeszcze ta wojna i kto wyjdzie z niej zwycięsko? O tym w programie Super Ring mówił były dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak.

Mimo że wojna na Ukrainie trwa od 2014 roku, to niemal dokładnie rok temu wojska rosyjskie oficjalnie najechały na terytorium swojego sąsiada. Od tego czasu za naszą wschodnią granicą toczy się pełnoskalowa, regularna wojna konwencjonalna. Rosjanie chcieli zdobyć Kijów w zaledwie kilka dni. To jednak okazało się dla nich niewykonalne

- Operacja się nie udała. Ten ‘Blitzkrieg’ który Rosjanie chcieli przeprowadzić, zawalił się zupełnie - podsumowuje ostatni rok były dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak.

Jak mówił gość programu Super Ring radia Super Nova:

- Ta wojna obnażyła wszystko to, co sobą Rosja prezentuje. To papierowy kolos na glinianych nogach - uważa polski wojskowy.

Generał Skrzypczak ostrzega jednak przed hurraoptymizmem. Jak uważa, Putin może wykorzystać rocznicę agresji, to zmasowanych ataków na Ukrainę:

- Rosjanie mogą 24 lutego uczcić fajerwerkiem rakiet, które zasypią Ukrainę niszcząc przede wszystkim jej infrastrukturę krytyczną, miasta, niszcząc wszystko to, co pozwala Ukraińcom normalnie funkcjonować.

Jak mówi generał Skrzypczak, zmasowany atak miałby być listkiem figowym dla Putina przed społeczeństwem, bo dziś okazało się że rosyjski przywódca nie przewidział takich problemów gdy wojnę rozpętał. Całą rozmowę z generałem Skrzypczakiem możecie obejrzeć poniżej

Putin szykuje fajerwerki na rocznicę.