EURO 2021. Krystyna Pawłowicz w szwedzkich mediach. Przywołuje "Potop" i każe zwrócić skarby

2021-06-22 13:10 A.F
Krystyna Pawłowicz
Autor: Stanislaw Kusiak Krystyna Pawłowicz

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz jest fanką rozgrywających się podczas Euro 2021 piłkarskich meczy, zarówno reprezentacji polskiej, jak i innych. Wszystkie rozgrywki ochoczo komentuje na swoich portalach społecznościowych. Tym razem jednak udało jej się zdobyć uwagę międzynarodową. Jej wpisy trafiły na okładkę dziennika „Aftonbladet”.

Mecz Polski ze Szwecją zbliża się wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, iż wzbudza ciekawość i wiele emocji wśród fanów piłki nożnej. Jaki będzie wynik? O tym dowiemy się 23 czerwca późnym wieczorem. Okazuje się, że najbliższe starcie Polaków w Euro 2021 na twitterze skomentowała była posłanka i aktualna sędzia Trybunału Konstytucyjnego - Krystyna Pawłowicz. Co więcej, jej internetowe wypowiedzi zostały zauważone przez szwedzką prasę. Trafiła na okładkę dziennika „Aftonbladet”. Cytują jej słowa o barbarzyńcach, którzy napadli na Polskę i okradli. Chodzi oczywiście o potop szwedzki. Sędzia zwraca się w swoim wpisie, aby zostały zwrócone nam cenne skarby. 

Wpis z miejsca wywołał burzę w mediach społecznościowych, w którą skąd inąd zaangażowała się Pawłowicz. Spotkała się ona z wieloma głosami broniącymi współczesnej Szwecji, dlatego odpowiedziała swoim krytykom, twierdząc, że powyższy wpis miał być „żartobliwy”.

- Niedbającym o polskie interesy, dziedzictwo narodowe, szydzącym nawet z żartobliwego przedmeczowego wpisu o zwrocie przez Szwecję zagrabionych dóbr RP, nienawidzącym Polski, tym razem zdjęcie symboliczne, ale i jednoznaczne... - napisała, dodając swoje zdjęcie z szablą. 

Pawłowicz wrzucała także jeszcze kolejne wpisy, chcąc udowodnić, iż w szwedzkich muzeach faktycznie znajdują się pozycje, które powinny należeć do Polski.

„Aftonbladet” określił zachowanie Pawłowicz jako jawny atak na Szwecję.

Warto dodać, że nie tylko mecz ze Szwecją wzbudza u Krystyny Pawłowicz wiele emocji. Wcześniej żywo komentowała na swoim koncie na Twitterze spotkanie Portugalia - Niemcy, i Niemcy - Węgry. 

Raport z anteny 22.06, godz.10
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Źródło: EURO 2021. Krystyna Pawłowicz w szwedzkich mediach. Przywołuje "Potop" i każe zwrócić skarby