wybory, głosowanie

i

Autor: canva

WYBORY 2023

Do której godziny otwarte są lokale wyborcze 15.10.2023? W tych godzinach można głosować

2023-10-15 19:42

Niedziela 15 października to bardzo ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia odbywają się wybory do Sejmu i Senatu, dzięki którym społeczność może mieć wpływ na dalszy rozwój Polski i funkcjonowania obywateli w naszym kraju. W jakich godzinach można głosować? Od której do której otwarte są lokale wyborcze? Odpowiadamy.

W jakich godzinach trwa głosowanie 15 października? Kwestia otwartych lokali wyborczych w niedzielę interesuje wiele osób. Polityka i wybory to w ostatnich tygodniach bardzo gorące tematy. Partie wzajemnie ścigają się z obietnicami, a obywatele główkują na kogo zagłosować, by żyło nam się w naszym kraju jeszcze lepiej. Już w najbliższą niedzielę 15 października odbędą się wybory do Sejmu i Senatu, a także referendum. Tego dnia Polacy nie tylko będą mieli okazję wrzucić do urny swój głos, ale także wziąć udział w dobrowolnym referendum ogólnokrajowym, czyli głosowaniu w którym obywatele wyrażają swoją wolę w zakresie sposobu rozstrzygnięcia kwestii, która poddawana jest pod to głosowanie, zaznaczając odpowiedź "tak" lub "nie". W jakich godzinach można głosować? To warto wiedzieć.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana lokalu wyborczego - jak głosować w innym mieście? W łatwy sposób możesz to zmienić

Roxie Węgiel & Wiktoria Kuszewicz - Miasto (StartUp Music)

Godziny otwarcia lokali wyborczych

W jakich godzinach można głosować w wyborach 2023? Od której do której otwarte są lokale wyborcze? Godziny otwarcia lokali wyborczych są ściśle określone. Podczas tegorocznych wyborów parlamentarnych, będą one otwarte bez przerwy w godzinach 7.00-21.00. Warto wiedzieć, że inne godziny otwarcia lokali mogą obowiązywać w odrębnych obwodach głosowania, na przykład zagranicą oraz w obwodach głosowania utworzonych na polskich statkach morskich.

ZOBACZ TAKŻE: Referendum ogólnokrajowe co to, czy trzeba brac udział? To warto wiedzieć przed wyborami

Sonda
Idziesz na wybory?