święta

i

Autor: pixabay.com

Czy za Wigilię 2022 można odebrać sobie wolne? Czy pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny?

2022-12-24 10:43

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku, czyli Święta Bożego Narodzenia. W związku z tym, wiele osób zastanawia się czy wypadająca Wigilia w sobotę 24 grudnia jest dniem, za który można odebrać sobie wolne w pracy. Czy pracownikom należy się dodatkowy dzień wolny? Czy pracodawca pozwoli odebrać wolne w tygodniu przed lub po świętach? To warto wiedzieć!

Najpiękniejsze święta w 2022 roku zbliżają się wielkimi krokami. Mowa oczywiście o Świętach Bożego Narodzenia, które trwają od 24 do 26 grudnia. Pierwszego dnia, gdy pierwsza gwiazda zaświeci na niebie, bliscy zasiadają do stołu, by podzielić się opłatkiem, skosztować dwunastu wigilijnych potraw, pośpiewać kolędy i po prostu miło spędzić czas. Niestety święta w tym roku układają się dosyć niefortunnie, ponieważ w weekend. Wigilia 2022 wypada w kalendarzu w sobotę, dlatego nie ma się co dziwić, że wiele osób zastanawia się, czy za 24 grudnia można odebrać sobie wolne w pracy w innym dniu. Zgodnie z tradycją w wigilijny poranek domownicy wspólnie ubierają choinkę, przygotowują wieczorną kolację i szykują się do świętowania. Czy jest to dzień wolny? Czy w Wigilie otwarte są sklepy? Co z odbiorem dnia wolnego za święto wypadające w sobotę? Znamy odpowiedź!

ZOBACZ TAKŻE: Przerwa świąteczna 2022 - kiedy jest wolne? Ile dni wolnego na święta?

Mix świąteczny - SuperNova

Wigilia 2022 - dzień wolny

Czy można odebrać sobie wolne za Wigilię 2022, która wypada w sobotę? Niestety nie mamy dla Was dobrych wieści. Wigilia nie jest jednak dniem ustawowo wolnym od pracy, dlatego pracownikom nie przysługuje dodatkowy dzień wolny do odebrania. Warto również wiedzieć, że większość sklepów jest otwartych w Wigilię do godziny 13 lub 14.

ZOBACZ TAKŻE: Najkrótszy dzień w roku 2022 - kiedy jest? Od kiedy przybywa dnia?

Święta - Jak dobrze znasz świąteczne piosenki? Dokończ ich tekst!

Pytanie 1 z 9
Last Christmas I gave you my heart...