Czy wróci handel w niedzielę? Ponad połowa Polaków jest za

i

Autor: canva.com Czy wróci handel w niedzielę? Ponad połowa Polaków jest za

Czy wróci handel w niedzielę? Ponad połowa Polaków jest za

2021-07-19 13:00

Ponad połowa Polaków jest za powrotem handlu w niedzielę. Niektórzy uważają, że zakaz jest tylko teoretyczny. W praktyce coraz więcej sklepów otwiera się na klientów w niedzielę. Dziś Artur Jarząbek postanowił poruszyć ten temat w swoim programie Supernova w samo południe.

Czy wróci handel w niedzielę? Ponad połowa Polaków jest za Zakaz handlu w niedziele w Polsce obowiązuje od marca 2018 roku. Po trzech latach obowiązywania zakazu Polacy coraz częściej są za przywróceniem handlu w niedzielę. Okazuję się, że duże sklepy znalazły furtkę jak obejść to prawo. Dyskonty zmieniają się w placówki pocztowe i dzięki temu mogą być otwarte 7 dni w tygodniu. Rząd już zapowiada uszczelnieni prawa, ale pytanie brzmi czy warto to prawo uszczelniać, czy może nie lepiej pozwolić na handel w niedzielę? Eksperci uważają, że niedzielny zakaz handlu to fikcja. Jedna z dużych sieci handlowych, postanowiła otworzyć swoje sklepy w niedzielę. Znalazła lukę w prawie. Oprócz masła, mleka i jajek można tam wysłać paczkę albo list.

Łóżka z tektury w Tokio, by nie dochodziło do ZBLIŻEŃ? Sportowcy już je wypróbowali [ZDJĘCIA, WIDEO]

Alicja Tchórz po odstrzeleniu z igrzysk: Muszę się skonsultować z psychiatrą

Czy wróci handel w niedzielę? Ponad połowa Polaków jest za

Artur Jarząbek w swoim programie Supernova w samo południe postanowił poruszyć ten temat. Do rozmowy zaprosił Posła Prawa i Sprawiedliwości, byłego przewodniczącego Solidarności Janusza Śniadka oraz prawnika i analityka Forum Obywatelskiego Rozwoju Patryka Wachowca. Śniadek powiedział, że projekt nowelizacji, który trafił do sejmu będzie polegał na tym, że będzie wprowadzony przy działalności pocztowej również obowiązek zgłoszenia tego jako przeważającej działalności. Dla wszystkich podmiotów, które będą miały zamiar korzystać, z któregoś z tych wyjątków będzie obowiązek prowadzenia rejestru przychodów. A dalej będzie on udostępniany dla inspektorów pracy, żeby mogli sprawdzić, czy nie przekracza to 50 procent przychodów danej placówki.

Matka uratowała dziecko przed UPROWADZENIEM - dosłownie wydarła je za auta porywacza [WIDEO]

Wachowiec stwierdził, że sieć handlowa nieobeszła prawa, a działa zgodnie z prawem. Skoro nikt tego nie kwestionuję, te sieci nie są przedmiotem postępowań sądowych, to one działają zgodnie z prawem. Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.