Czy w Wielki Piątek są otwarte sklepy? Godziny otwarcia marketów

2023-04-07 13:58 Ewelina Kulasza
sklep
Autor: pixabay.com

Święta wielkanocne to najpiękniejsze święta w tradycji chrześcijańskiej. Ich celebrowanie trwa już od Wielkiego Czwartku, wtedy gdy kończy się Wielki Post, a rozpoczyna Triduum Paschalne. Czy w Wielki Piątek, gdy upamiętnia się śmierć Jezusa na krzyżu, sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy i do której otwarte są markety? To trzeba wiedzieć!

Spis treści

  1. Otwarte sklepy w Wielki Piątek
  2. Wielki Piątek godziny otwarcia sklepów

Czy w Wielki Piątek są otwarte sklepy? Takie pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która nie ma czasu na zrobienie przedświątecznych zakupów wcześniej, niż pod koniec tygodnia. Wielkimi krokami zbliża się Wielkanoc, czyli najpiękniejsze święta w kulturze chrześcijańskiej. To właśnie podczas ich trwania upamiętnia się śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Od czwartku w kościele kończy się Wielki Post, a rozpoczyna się Triduum Paschalne, a wierni wspominają ostatnią wieczerzę, uczestniczą w Liturgii Męki Pańskiej, a w sobotę świecą pokarmy i modlą się podczas Liturgii Światła. Czy w piątek ze względu na uroczystą datę w kościele, sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy w Wielki Piątek?

ZOBACZ TAKŻE: Czy w Wielki Piątek trzeba iść do kościoła? Ile trwa liturgia?

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

Otwarte sklepy w Wielki Piątek

Czy są otwarte sklepy w Wielki Piątek 2023? Polacy zastanawiają się czy markety będą otwarte w piątek 7 kwietnia ze względu na ważny dzień w kościele katolickim. Ustawowo Wielki Czwartek i Wielki Piątek nie są dniami wolnymi od pracy, tak więc sklepy będą normalnie otwarte.

Koszyczek wielkanocny 2023 - co do środka? Jakie pokarmy święci się w koszyczku?

Wielki Piątek godziny otwarcia sklepów

W jakich godzinach są otwarte sklepy w Wielki Piątek? Tego dnia sklepy powinny być otwarte w normalnych godzinach, ponieważ Wielki Piątek 7 kwietnia, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Jedynie uczniowie w szkołach i ich nauczyciele, mają wtedy świąteczną przerwę. Wiele osób zastanawia się także, czy w Wielki Czwartek InPost rozwozi paczki i inni kurierzy. Odpowiedź jest prosta - kurierzy tego dnia dostarczają paczki do paczkomatów i domów, ponieważ nie jest to dzień ustawowo wolny od pracy.

ZOBACZ TAKŻE: Rezurekcja co to za msza? Ile trwa i o której się rozpoczyna?

Jaką potrawą wielkanocną jesteś?

Pytanie 1 z 6
Czy Wielkanoc jest dla ciebie ważnym świętem?