szkoła

i

Autor: canva.com

DNI WOLNE

Czy 2 i 3 listopada jest wolny od szkoły? Kalendarz dni wolnych na listopad

2023-11-01 11:48

W środę 1 listopada wypada dzień Wszystkich Świętych. Jest to czerwona kartka w kalendarzu i dzień ustawowo wolny od pracy i zajęć lekcyjnych. Uczniowie zastanawiają się jednak czy kolejne dni 2 listopada, kiedy wypadają Zaduszki i piątek 3 listopada, są dniami wolnymi. Odpowiadamy.

Wielkimi krokami zbliża się Wszystkich Świętych, dlatego uczniowie poszukują w sieci informacji na temat tego, czy mają wolne 2 i 3 listopada od zajęć lekcyjnych. Dzień Wszystkich Świętych jak zawsze wypada w kalendarzu 1 listopada i jest dniem ustawowo wolnym. W tym roku rodziny będą tłumnie odwiedzać groby bliskich na cmentarzach w środę 1.11.2023, a co za tym idzie, większość będzie miała wolne od pracy. Nie inaczej jest z uczniami, którzy tego dnia mają wolne w szkole. Czy to jedyny dzień wolny w listopadzie? Okazuje się, że niektóre szkoły mogą liczyć na więcej wolnego na początku listopada.

ZOBACZ TAKŻE: Pogoda na Wszystkich Świętych 2023 nie napawa optymizmem. Synoptycy nie mają złudzeń

Polacy o tym dlaczego NIE CHODZĄ do KOŚCIOŁA. "Źle ich rodzice wychowali" #EwelinaPyta

Wolne 2 i 3 listopada od szkoły

Czy szkoły pracują 2 i 3 listopada? Niestety musimy Was zmartwić. Wiele szkół zdecydowało się, by w czwartek i piątek po dniu Wszystkich Świętych, zajęcia w placówkach odbywały się normalnie. Jest jednak wyjątek. Te szkoły, które zdecydowały się na dni dyrektorskie mają 2 i 3 listopada wolne. Zastanawiacie się co to są dni dyrektorskie? To nic innego, jak ustalenie przez dyrektora szkoły dni wolnych od zajęć dydaktycznych w wymiarze 8-10 dni w zależności od placówki.

Przypomnijmy, że w roku szkolnym 2023/24 łącznie będzie 186 dni wolnych od nauki. Dyrektor szkoły zgodnie z nowelizacją rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej ma możliwość zarządzić dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych, czyli wyżej wymienione dni dyrektorskie. Można je wykorzystać:

  • kiedy w szkole odbywają się egzaminy ósmoklasisty, egzamin maturalny lub egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe,
  • w dni świąt religijnych niebędącymi dniami ustawowo wolnymi od pracy,
  • w dni kiedy jest to uzasadnione organizacją pracy szkoły lub potrzebami społeczności lokalnej.

Szkoła - typowe teksty nauczycieli

Pytanie 1 z 14
Dzwonek/przerwa jest dla ...