Sklep

i

Autor: Canva

OTWARTE SKLEPY

Czy 12 listopada 2023 są otwarte sklepy? Zobacz gdzie zrobisz zakupy

2023-11-09 14:45

W tym roku Narodowe Święto Niepodległości wypada w sobotę. Jest to dzień ustawowo wolny, podczas którego sklepy i galerie handlowe są zamknięte. Co w takim razie z niedzielą 12 listopada? Czy tego dnia zrobimy zakupy w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, Auchan i nie tylko? Sprawdź czy 12.11.2023 jest niedziela handlowa.

Sklepy 12 listopada są otwarte czy zamknięte? Czy tego dnia zrobimy zakupy? Drugi weekend listopada nie wypada zbyt najlepiej. W sobotę 11.11.2023 obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które jak zawsze jest dniem ustawowo wolnym. Tego dnia nie pracują szkoły, przedszkola, przychodnie, sklepy i galerie handlowe. Wyjątkiem są restauracje, bary, apteki dyżurujące, stacje paliw, czy chociażby sklepy osiedlowe gdzie za ladą staje właściciel lub mini markety typu Żabka czy Carrefour Express. W większe zakupy należy zaopatrzyć się w piątek 10 listopad, bowiem do sklepu nie pójdziemy także w niedzielę 12.11.2023. Tego dnia jest niedziela niehandlowa - jednak spokojnie. Zakupy w niedzielę 12 listopada będą możliwe w niektórych punktach. Jakich? Odpowiadamy.

Super Ring - Mieszkanie prawem, czy towarem?

Otwarte sklepy 12 listopada - gdzie zrobić zakupy

Jak już wyżej wspominaliśmy niedziela 12 listopada jest niedzielą niehandlową. Oznacza to, że zakupów nie zrobimy w galeriach handlowych, sklepach odzieżowych, lumpeksach, marketach budowlanych i spożywczych. Wyjątkiem są jedynie Żabki, Carrefour Express i niektóre sklepiki osiedlowe. Należy pamiętać, że ich godziny otwarcia są skrócone, a ceny na półkach wyższe niż w Biedronce, Lidlu, Auchan, czy też w Netto. Duże zakupy warto zrobić w piątek 10 listopada, ponieważ 11 i 12.11 sklepy będą zamknięte. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 17 i 24 grudnia 2023 roku.