Białe święta Bożego Narodzenia? Kalendarz pogodowy na 100 dni nie zostawia wątpliwości!

i

Autor: Wojciech Strozyk/REPORTER / EAST NEWS Białe święta Bożego Narodzenia? Kalendarz pogodowy na 100 dni nie zostawia wątpliwości!

PROGNOZA

Białe święta Bożego Narodzenia? Kalendarz pogodowy na 100 dni nie zostawia wątpliwości!

2023-09-22 13:44

Rok temu opady śniegu były rzadkością, natomiast przenikliwe mrozy momentami dały się mocno we znaki. Wiele osób życzy sobie, by tegoroczna Wigilia upłynęła pod znakiem prawdziwie zimowej aury, z mrozem i białym puchem na drogach. Jakie będą święta Bożego Narodzenia 2023? Kalendarz pogodowy na 100 dni podrzucamy na naszej stronie.

Spis treści

  1. Pogoda na 100 dni - jakie będą święta 2023?

Białe święta Bożego Narodzenia ze śniegiem i przenikliwym zimnem są marzeniem wielu osób. Wszystko dlatego, że w ostatnich latach, a nawet dziesięcioleciach, brak opadów białego puchu powodował duże rozczarowanie u większości ludzi, a w szczególności u dzieci. Zazwyczaj pogoda w Wigilię i bożonarodzeniowe dni była łagodna, z temperaturami powyżej 5 stopni Celsjusza i przelotnymi opadami deszczu. Rok temu chociażby początek grudnia był zimowy, a w drugiej połowie miesiąca mieliśmy do czynienia z prawdziwie wiosenną aurą. Kalendarz pogodowy na 100 dni, a tak naprawdę długoterminowa prognoza uwzględniająca ten wyjątkowy, świąteczny czas, nie pozostawia żadnych wątpliwości w temacie tego, jak będzie do 27 grudnia. Jakie będą święta 2023? 

Najjaśniejsze uśmiechy polskich gwiazd. Ich uśmiech aż bije po oczach!

Pogoda na 100 dni - jakie będą święta 2023?

Pogoda w Polsce jest bardzo trudna do przewidzenia. Dlatego też do długoterminowych prognoz należy podchodzić z dystansem, choć zazwyczaj zapowiedzi ekspertów meteo się sprawdzają. Zdaniem niemieckich meteorologów początek adwentu upłynie nam w zimowej aurze. Pod koniec listopada spodziewane są opady śniegu i przymrozki, dzięki którym biały puch utrzyma się na powierzchni. Przelotny śnieg ma nam towarzyszyć do 10 grudnia.

Jaka będzie zima 2023/2024 w Polsce? Kiedy spadnie pierwszy śnieg? [PROGNOZA]

Później spodziewane są pochmurne dni, ale bez deszczu czy białego puchu. W dzień na termometrach od 2 do 8 stopni Celsjusza, a w nocy od 3 do -7 stopni Celsjusza. Zima wróci do nas, według kalendarza na 100 dni, w okolicach 20 grudnia. Wtedy spodziewane jest mocne ochłodzenie oraz duże opady śniegu. Nie utrzyma się on na powierzchni, bo po 22 grudnia zapowiadane jest ocieplenie. Co to oznacza? Przed nami kolejne bezśnieżne święta.

Sonda
Czy chcesz śnieg w święta Bożego Narodzenia?
Źródło: Białe święta Bożego Narodzenia? Kalendarz pogodowy na 100 dni nie zostawia wątpliwości!