Akcja znicz 2022 - wzmożone kontrole na drogach. Od kiedy do kiedy?

2022-10-28 8:19 Ewelina Kulasza
policja
Autor: pixabay.com

Nadchodzi 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który jest ustawowo wolny. W tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy,ale i na drogach. Policjanci apelują o szczególną rozwagę i niełamanie przepisów drogowych. Kiedy zaczyna się akcja znicz 2022 i ile trwa? To przydatna informacja dla kierowców.

Policyjna akcja znicz 2022 zbliża się wielkimi krokami. Wszystko dlatego, że nadchodzi dzień Wszystkich Świętych. Rodziny tłumnie udają się na cmentarze, a ruch nie tylko na parkingach ale i na drodze jest mocno wzmożony. Mimo iż 1 listopada to dzień szczególny i nakłania do zadumy, to zamyślenie, pośpiech i często niekorzystne czynniki atmosferyczne powodują, że kierowcy popełniają różnego rodzaju wykroczenia. Niebezpieczne hamowanie, wyprzedzanie na trzeciego, nieuważna jazda, a także zbyt szybka prędkość mogą być przyczyną wypadków. Do tego dochodzi także zmrok i opady deszczu, a jak wszyscy wiemy, do tragedii wiele nie trzeba.

Policja jak co roku apeluje, by kierowcy podczas Wszystkich Świętych zdjęli nogę z gazu i by uważali nie tylko na siebie, ale także na innych, którzy podróżują. Przed nami długi weekend, ponieważ wiele osób wzięło poniedziałek 31 października urlop. Będą powroty w rodzinne strony, a także odwiedzanie bliskich w różnych zakątkach Polski. Od kiedy do kiedy trwa akcja znicz? To trzeba wiedzieć!

Super Ring - Nowy taryfikator mandatów

Akcja znicz 2022 - od kiedy?

Od kiedy do kiedy jest akcja znicz 2022? Ile trwa? Kierowcy muszą to wiedzieć! Tegoroczna akcja znicz rozpocznie się już w piątek 28 października i potrwa do środy 2 listopada włącznie. W związku z dniem wszystkich świętych policjanci będą pełnić służbę w rejonach cmentarzy oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Ponadto mundurowi przypominają o konieczności noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu i poza terenem zabudowanym, tym bardziej że w weekend 29-30 października zmieniany jest czas i szybciej będzie robiło się ciemno. Odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, która może uratować życie pieszego.

Od 1 listopada płyn do spryskiwaczy w bagażniku - o co chodzi? Czy można dostać za to mandat?

Zabobony i przesądy w Polsce. Czy znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 9
Gdy kobieta ładnie wygląda w ciąży to...