Zuchwała kradzież w Ogrodzie Botanicznym UW - ZOSTAŁ TYLKO LIŚĆ

Liść Anthurium veitchii
Autor: https://www.facebook.com/OgrodBotanicznyUW Liść Anthurium veitchii

Był to jedyny okaz Anthurium veitchii w posiadaniu Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Po tropikalnej roślinie o ogromnej wartości naukowej pozostał tylko liść wetknięty w ziemię i etykietka z nazwą. Więcej na ten temat w artykule.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego posiada największą w stolicy kolekcję roślin szklarniowych. Obejmuje ona ponad 2 tysiące gatunków z całego Świata. Często są to okazy unikatowe! Do najcenniejszych - z punktu widzenia botaników UW - należał Anthurium veitchii. Tę tropikalną roślinę, w postaci młodej sadzonki, sprowadzono z Drezna. Szybko zaaklimatyzowała się ona w szklarni UW. Niestety niedawno została skradziona! Złodziej pozostawił tylko wetknięty w ziemię liść i etykietkę z nazwą. W kolekcji południowoamerykańskiej, gdzie rósł Anthurium veitchii, jest wielu innych przedstawicieli rodziny obrazkowatych. Te rośliny stały się ostatnio modne i chętnie uprawiane w domach. Pracownicy ogrodu sądzą, że sprawca dobrze wiedział o wartości swojego łupu.

'Budowa torowiska tramwajowego na ulicy Kasprzaka

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Czy złodziej spróbuje sprzedać Anthurium veitchii?

Opierając się na informacjach Ogrodu Botanicznego UW można wysnuć założenie, iż złodziej będzie próbował sprzedać cenny okaz. Pracownicy ogrodu piszą: Prosimy wszystkich, którym zależy na jakości naszej kolekcji, o uwagę i brak akceptacji dla tych – na całe szczęście nielicznych – którzy chcą nam wszystkim odebrać przyjemność podziwianianaszych roślin.

Sprawa została zgłoszona policji. Ponadto Ogród przypomina, że jego teren jest monitorowany.

Źródło: Zuchwała kradzież w Ogrodzie Botanicznym UW - ZOSTAŁ TYLKO LIŚĆ