Zmiany na rondzie Dmowskiego! Przybyło przejść dla pieszych

2022-05-13 15:39 K.T STAN
Zmiany na rondzie Dmowskiego! Przybyło przejść dla pieszych
Autor: Konrad Traczyk Zmiany na rondzie Dmowskiego! Przybyło przejść dla pieszych

Spore zmiany na rondzie Dmowskiego! Oficjalnie otwarto cztery nowe przejścia dla pieszych. Pojawiło się też więcej zieleni. Zmiany mają poprawić komfort rowerzystów i niezmotoryzowanej części warszawiaków. To jednak nie koniec modyfikacji na rondzie Dmowskiego. Za kilka lat w jego miejscu ma powstać skrzyżowanie.

Nowe rondo Dmowskiego

Cztery nowe przejścia dla pieszych i więcej zieleni - to zmiany, które zaszły na stołecznym rondzie Dmowskiego. Ich celem jest m.in. poprawa komfortu pieszych. - Teraz to miejsce jest dużo bardziej funkcjonalne - mówi prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

- Przez to, że możemy przejść na ziemi, że nie trzeba przechodzić pod powierzchnią ulic, zaoszczędzamy czas. A przede wszystkim sprawiamy, że można się poruszać po mieście w zupełnie inny sposób - wskazuje Rafał Trzaskowski.

Nowe centrum Warszawy

Jak tłumaczy Rafał Trzaskowski - zmiany na rondzie Dmowskiego, to część dużej rewolucji w centrum Warszawy.

- Budujemy Plac Centralny, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, TR - czyli Teatr Rozmaitości, ale też zmieniamy wygląd wszystkich okolicznych ulic. Marszałkowska wreszcie ma szansę stać się prawdziwą, miejską aleją - dodaje prezydent.

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.

To nie koniec zmian na rondzie Dmowskiego. Wkrótce kolejarze w Alejach Jerozolimskich powinni rozpocząć remont linii średnicowej. Po jego zakończeniu miasto planuje stworzyć w tym miejscu skrzyżowanie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Zmiany na rondzie Dmowskiego! Przybyło przejść dla pieszych