festiwal cyrkowy

i

Autor: materiały prasowe

festiwal cyrkowy

Złote i srebrne klauny w rękach festiwalowych artystów

2023-10-20 8:29

14 października obradowało profesjonalne cyrkowe Jury, które po burzliwych obradach przyznało najważniejsze nagrody tegorocznego Festiwalu. Grand Prix przypadło 13-letniej ekwilibrystce z Ukrainy – Katerynie Larinie. Jej pokaz oraz emocjonujące numery innych artystów z Brazylii, Kolumbii, Kenii, Polski, Ukrainy i Francji można oglądać w każdy weekend aż do końca października.

30 września ruszył największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal cyrkowy. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko show, ale także konkurs - w szranki o statuetki Złotych i Srebrnych Klaunów stanęli artyści biorący udział w spektaklu. Na przedstawieniu w dniu 14.10 o godznie 18.00 oceniało ich profesjonalne Jury, a trofea – Złote i Srebrne Klauny oraz puchary zostały wręczone na arenie dzień później. Grand Prix Festiwalu zdobyła 13-letnia ekeilibrystka z Ukrainy – Kateryna Larina. W tym roku przyanano dwa Złote i dwa Srebrne Klauny. Złoto otrzymał ukraińki duet Kalashnik Brothers oraz polskie Duo Truszczyński - absolwenci Szkoły Cyrkowej w Julinku.

Srebro przypadło w udziale Annie Filipowskiej za ewolucje w kuli pod kopułą cyrku oraz fancuskiemu komikowi i żonglerowi Davidowi Burletowi za słynny pokaz z talerzami... Pokazy tych artystów, ale także innych artystów, m. in z Kenii, Kolumbii i z Brazylii moża oglądać jeszcze przez dwa ostatnie weekendy października (sobota i niedziela).

Roxie Węgiel & Wiktoria Kuszewicz - Miasto (StartUp Music)

CYRK ZALEWSKI - BILET, TERMINY SPEKTAKLI

W tegorocznym programie nie zabrakło numerów mrożących krew w żyłach, ale także wyjątkowych, budzących emocje pokazów akrobatycznych, przy akompaniamencie muzycznych szlagierów. Publiczność zachwycą między innymi: pokaz motorów w kuli śmierci, podniebne wahadło, akrobatyczne show Zuma Zuma, balans na wysokim perszu, wielki pokaz iluzji, a w nim najprawdziwsza lewitacja, wspaniały komik cyrkowy Dominik, gimnastyka na trapezie, akrobacje, a także szczeglnie oczekiwane przez najmłodszych widzów postaci z gier, z filmów, Spiderman i Wenesday. Festiwalowe emocje będą towarzyszyć warszawiakom w każdy weekend (sobota, niedziela) aż do 29 października.

Bilety na spektakl będzie można nabyć w kasie na terenie wydarzenia, a także przez internet. Festiwal odbywa się w dniach 30 września – 29 października i ma miejsce pod największym w Europie namiotem cyrkowym obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej 124 w Warszawie.

TERMINY SPEKTAKLI:

  • 21 października (sobota), 14.00 i 18.00
  • 22 października (niedziela), 13.00 i 17.00
  • 28 października (sobota), 14.00 i 18.00
  • 29 października (niedziela), 13.00 i 17.00

CYRK ZALEWSKI - co to?

Cyrk Zalewski to najstarszy polski cyrk. Cyrkowe tradycje w rodzinie Zalewskich sięgają 8 pokoleń. Cyrk powstał w 1991 r., a od 19 lat organizuje własny Festiwal. Dyrekcja cyrku dokłada starań, aby zarówno festiwalowy, jak i całoroczny program był na najwyższym światowym poziomie. Cyrk Zalewski należy do Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki oraz European Circus Association, których celem jest dbanie o dobry wizerunek branży cyrkowej i przestrzeganie standardów sztuki cyrkowej, bezpieczeństwa, w szczególności w zakresie opieki nad zwierzętami.

Ile masz w sobie z dziecka? Odpowiedz na pytania i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Twoi znajomi organizują imprezę tematyczną. Co ty na to?