żongler David Burlet

i

Autor: materiały prasowe

wydarzenie

Z Monte Carlo na warszawski Festiwal. Sprawdź terminy spektakli

2023-10-12 9:04

Przed nami już trzeci weekend z emocjami towarzyszącymi 23 Międzynarodowemu Festiwalowi Sztuki Cyrkowej w Warszawie. Jedną z jego gwiazd jest francuski żongler David Burlet. Rekwizyty, których używa w swoim spektakularnym pokazie, każdy z nas znajdzie w kuchni. Numer doskonale wpisuje się w hasło tegorocznego Festiwalu, które brzmi: „Eksplozja dobrych emocji”.

23 Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej rozpoczął się 30 września, a spektakle odbywać się będą w każdą sobotę i niedzielę aż do końca października. Cyrkowa rodzina Zalewskich na swój autorski Festiwal ściągnęła plejadę gwiazd z całego świata. Jednym z nich jest Francuz – David Burlet, artysta cyrkowy, żongler i komik, finalista francuskiej edycji Mam Talent, który zachwyca i bawi publiczność swoją żonglerką talerzami. David występował m. in na największym festiwalu cyrkowym na świecie - Festival International du Cirque de Monte-Carlo. W swoim numerze artysta nie pozwala widzowi nudzić się ani przez ułamek sekundy – doskonałe wyczucie czasu, precyzja i potężna dawka dobrego humoru, to główne zalety jego pokazu. 30 września rozpoczął się największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwal cyrkowy. Program tegorocznego Festiwalu to gwarancja doskonałej zabawy dla widzów od 3 do 99 lat!

– Nasze tegoroczne hasło doskonale oddaje to, w jaki sposób cyrk oddziałuje na widzów – pozwala zapomnieć o problemach, oderwać się od codzienności, wyzwala produkcję endorfin, które wprowadzają ludzi w doskonałe samopoczucie. Festiwal to konkurs dla artystów, ale robimy go przede wszystkim po to, aby bawić i wzruszać naszą publiczność, łączyć pokolenia i udowadniać, że sztuka cyrkowa może być rozrywką na wysokim poziomie – mówi Kamil Zalewski, reżyser i jeden z artystów 23 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej.

Roxie Węgiel & Wiktoria Kuszewicz - Miasto (StartUp Music)

Festiwalowy program zachwyci bogactwem i wszechstronnością - podniebne wahadło, słynne motory w kuli śmierci, balans na wysokim perszu, liczne pokazy akrobatyczne i gimnastyczne, a na deser… lewitacja – to tylko niektóre z pokazów, jakie na tegoroczne show przygotowała najstarsza cyrkowa rodzina w Polsce. Festiwalowe emocje będą towarzyszyć warszawiakom w każdy weekend (sobota, niedziela) aż do 29 października. Cyrkowe show odbywać się będzie pod największym w Europie namiotem cyrkowym obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej 124 w Warszawie.

TERMINY SPEKTAKLI:

  • 14 października (sobota), 14.00 i 17.00
  • 15 października (niedziela), 13.00 i 17.00
  • 21 października (sobota), 14.00 i 18.00
  • 22 października (niedziela), 13.00 i 17.00
  • 28 października (sobota), 14.00 i 18.00
  • 29 października (niedziela), 13.00 i 17.00

CYRK ZALEWSKI

Cyrk Zalewski to najstarszy polski cyrk. Cyrkowe tradycje w rodzinie Zalewskich sięgają 8 pokoleń. Cyrk powstał w 1991 r., a od 19 lat organizuje własny Festiwal. Dyrekcja cyrku dokłada starań, aby zarówno festiwalowy, jak i całoroczny program był na najwyższym światowym poziomie. Cyrk Zalewski należy do Związku Pracodawców Cyrku i Rozrywki oraz European Circus Association, których celem jest dbanie o dobry wizerunek branży cyrkowej i przestrzeganie standardów sztuki cyrkowej, bezpieczeństwa, w szczególności w zakresie opieki nad zwierzętami.

Sonda
Czy byłeś kiedyś w cyrku?