Wyłudził 700 tys. zł z urzędu Pragi Północ! Prokuratura postawiła mu zarzuty

2021-07-06 18:40 Alina Makarczuk STAN
Wyłudził ponad 700 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia
Autor: materiały prasowe Wyłudził ponad 700 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia

37-letni urzędnik z Warszawy jest podejrzany o wyłudzenie z budżetu Pragi Północ ponad 700 tysięcy złotych! Według prokuratury, Mariusz G. jako kierownik działu finansowania oświaty stworzył kilkanaście fikcyjnych etatów, a później pobierał wynagrodzenie za pracę nieistniejących osób. Radni domagają się dymisji zarządu dzielnicy.

Śmigłowiec spadł do jeziora w Mikołajkach

Pobierał wynagrodzenie za pracę nieistniejących osób

Prokuratura Rejonowa na Pradze Północ już przedstawiła Mariuszowi G. zarzuty i skierowała do sądu wniosek o areszt mężczyzny. Urzędnik wyprowadził z urzędu warszawskiej dzielnicy ponad 700 tys. zł. Podejrzany miał stworzyć kilkanaście fikcyjnych etatów, a wynagrodzenie za pracę nieistniejących osób przelewał na własne rachunki bankowe. - Podejrzany został przesłuchany. Sam przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, częściowo zbieżne ze zgromadzonym przez prokuratora materiałem dowodowym. Prokuratura już skierowała wniosek do sądu o areszt mężczyzny - mówi Remigiusz Krynke z prokuratury rejonowej na Pradze-Północ. Mariuszowi G. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd, więzienie i dymisje

W najbliższy piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Dzielnicy Praga Północ, gdzie zostanie omówiona sprawa Mariusza G. W trakcie obrad do przewodniczących ma wpłynąć wniosek o dymisje zarządu, który do tego dopuścił. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, w urzędzie tej dzielnicy decyzje o zatrudnieniu na kluczowych stanowiskach powinien tymczasowo podejmować prezydent miasta. Jak mówią nam nieoficjalnie nasi rozmówcy, właśnie z tego powodu do dziś nie wybrano następcy zmarłego zastępcy burmistrza Dariusza Wolke. Ratusz wcześniej przeprowadził kontrolę w dzielnicy. Mieszkańcy zastanawiają się czy nie powinna zostać przeprowadzona również kontrola w ratuszu w związku z zaistniałą sytuacją.

- Po co nam taki Zarząd? W tym momencie do urzędu powinien wejść komisarz. Zrobić porządek i uszczelnić procedury. Sprawdzić czy w innych biurach nie dochodzi do tego typu nadużyć. Będziemy o tym rozmawiać na najbliższej sesji Rady Dzielnicy - radny Pragi Północ Grzegorz Walkiewicz.

Czytaj także: WŁOCHY - HISZPANIA: gdzie oglądać w Warszawie półfinał EURO 2020?

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Wyłudził 700 tys. zł z urzędu Pragi Północ! Prokuratura postawiła mu zarzuty