Paulina Sykut-Jeżyna

i

Autor: materiały prasowe, fot. Artur Zawadzki/ERP.RV.

DZIAŁO SIĘ

Wielki Pokaz Moda na Recykling Anny Kubisz. Na scenie zaśpiewała Paulina Sykut-Jeżyna

2023-09-13 13:17

Za nami wyjątkowy pokaz mody, a mianowicie wielki finał 4 edycji projektu "Moda na Recykling", który odbył się w Kinie Elektronik na warszawskim Żoliborzu. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mediów, gwiazd i najmłodszych, a gości powitał Dyrektor Generalny Europejskiej Platformy Recyklingu - dr Mikołaj Józefowicz. Stylizacje z elektroodpadów zostały stworzone przez kreatywną projektantkę mody - Annę Kubisz.

Europejska Platforma Recyklingu zorganizowała Wielki Finał czwartej edycji projektu edukacyjno - ekologicznego "Moda na recykling". W finałowym pokazie mody z recyklingu Anny Kubisz dla ERP Polska wystąpiły modelki i influencerzy: Wiktoria Gąsiewska z bratem Mateuszem Gąsiewskim, Ariamartelle - Polish & American Girl, Klaudia Nieścior - zwyciężczyni ostatniej edycji Top Model z koleżanką z programu Adrianą Hyzopską, weganka i blogerka - Justyna Żak "Juszes" oraz trener, motywator - Daniel Józek "Qczaj". Wydarzenie poprowadziła Edyta Herbuś, a na scenie wystąpili Maya i Mateusz z dziecięcego musicalu "Pan Niezwykły" oraz gwiazda muzyczna - Paulina Sykut - Jeżyna.

SuperNova Live Nowator

Pokaz mody, do którego muzykę skomponował Filip Siejka, rozpoczęła Wiktoria Gąsiewska z bratem Mateuszem Gąsiewskim. Wiktoria miała na sobie suknię z płytek drukowanych i slotów na karty sim z zepsutych telefonów, a Mateusz top przypominający „zbroję" z płytek komputerowych. Ariamartelle błyszczała w miedzianym gorsecie, którego elementy zostały odzyskane ze zużytych urządzeń elektrycznych. Klaudia Nieścior miała na sobie sukienkę z odpadowych kabli od serwerów, a Adriana Hyzopska kostium z przeznaczonych do recyklingu taśm ledowych. Justyna Żak „Juszes” zaprezentowała gorset z pasków z opornikami, powstałymi jako odpad z zakładów produkujących płyty główne do telewizorów, Qczaj - kamizelkę wykonaną z kart pamięci do serwerów. Na finał na scenę wkroczyła gwiazda muzyczna wydarzenia - Paulina Sykut - Jeżyna, która miała na sobie bluzkę z białych płytek drukowanych! Całość zakończyły wystąpienia prowadzącej - Edyty Herbuś w kostiumie z taśmy filmowej ze zużytych urządzeń i Radnej Dzielnicy Żoliborz - Doroty Klejn w sukience z pasków od drukarek. Na widowni zasiedli uczniowie ze szkół z całej Polski, dziennikarze, prezydenci i burmistrzowie miast oraz gwiazdy: Monika Miller, Monika Richardson, Madzia Wójcik, Marta Tomczak, Patrycja Wiej i Mariusz Wawrzyńczyk.

Kwartalnik EkoNatura wręczył również statuetkę Eko Sowy za szerzenie wiedzy na temat prawidłowego postępowania z elektroodpadami Dyrektorowi Generalnemu ERP Polska - dr Mikołajowi Józefowiczowi.