Jeż

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Jeż

Ursynów: DOMKI DLA JEŻY ZNISZCZONE - kto to zrobił? Będziecie zaskoczeni!

2021-11-25 11:12

Coraz częstszym widokiem w wielu dzielnicach Warszawy są domki dla jeży. Kilka powstało też na terenie Ursynowa. Niestety niedawno jeden z takich domków został zniszczony. Zaskakuje szczególnie to, kto okazał się stać za zdewastowaniem schronienia dla zwierząt. Więcej szczegółów w artykule.

Domki dla jeży pojawiają się na terenie całej Warszawy. Lokalne władze i społeczności w ten sposób chcą zadbać o tych małych, dzikich mieszkańców miasta. Jeże szykują się właśnie do snu zimowego, więc chętnie korzystają ze specjalnych konstrukcji, które najczęściej pojawiają się w zacisznych miejscach, wśród zarośli i z dala od ruchliwych chodników. Na ustawienie domków dla jeży decydują się też mieszkańcy i mieszkanki Ursynowa. Jedna z budek pojawiła się w krzakach na osiedlu Pasaż Ursynowski. Niestety niedawno domek został zdewastowany, a zimująca tam rodzina jeży uciekła. To wywołało oburzenie wśród mieszkańców. Stało się ono tym większe, gdy ujawniono, kto jest za to odpowiedzialny.

Łabędź Orfeusz miał poważne złamanie nogi. Jak przebiega jego rehabilitacja?

Monitoring ujawnił sprawczynię

O sprawie zniszczenia domku dla jeży donosił serwis haloursynow.pl. Z materiału dowiadujemy się, że zbulwersowani mieszkańcy i mieszkanki Pasażu Ursynowskiego rozpoczęli poszukiwania sprawcy. W tym celu sprawdzono nagrania z monitoringu. Ku zaskoczeniu wszystkich okazało się, że za zdewastowaniem domków stoi mieszkająca nieopodal uczennica podstawówki. Dziewczynka przewróciła domki i wytrząsnęła z nich rodzinę jeży. Serwis porozmawiał na temat sprawy z osobami z Pasażu Ursynowskiego. Jedna z mieszkanek wyznała, że rodzice dziewczynki na jej obronę powiedzieli tylko: to jeszcze dziecko.

Ta sytuacja pokazuje niestety, że brak jest świadomości ekologicznej. Odpowiedzialność za nauczenie dzieci właściwych postaw spoczywa nie tylko na szkołach, ale też rodzicach. Ta przykra sytuacja z Ursynowa powinna wszystkich nas przekonać do tego, że budowanie proekologicznych postaw to praca międzypokoleniowa. Najwyższy czas byśmy wzięli odpowiedź za Ziemię, na której nie żyjemy przecież sami.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ursynów: DOMKI DLA JEŻY ZNISZCZONE - kto to zrobił? Będziecie zaskoczeni!