Schronisko na Paluchu z problemami. Brakuje karmy

2022-12-20 8:17 Jakub Husarz
Ruszyła budowa pawilonu dla starszych psów w Schronisku na Paluchu
Autor: um.warszawa.pl Ruszyła budowa pawilonu dla starszych psów w Schronisku na Paluchu

Miasto dofinansowuje, karmy brakuje. Schronisko na Paluchu boryka się z problemami finansowymi, które znacząco wpływają na jakość pobytu zwierząt w ośrodku. Radna miasta zainterweniowała jednak w tej sprawie i jest szansa, że w najbliższych tygodniach sytuacja się poprawi. O szczegółach dowiesz się w poniższym artykule.

Miasto w tym roku wydało ponad 13 milinów złotych na Schronisko na Paluchu. Jak się niestety okazuje, to wciąż za mało. Występują braki przede wszystkim w karmie i jej jakości.

- W schronisku brakuje karmy dobrej jakości. Takiej z dobrym składem, które złagodzi dolegliwości żołądkowe psów. Tych, które są pod opieką schroniska. Tak samo kotów, które mają jeszcze bardziej wrażliwy układ pokarmowy -  mówi wolontariuszka schroniska Olga Szafranow.

W sprawie zainterweniowała Alicja Żebrowska z rady miasta. Złożyła interpelację, aby przyjrzeć się finansowaniu schroniska i poprawić jego sytuację. Pomóc w tym może między innymi budżet na nowy rok.

- Zaniepokoiło mnie to, że Paluch dofinansowany jest przez Miasto Stołeczne Warszawa. Jak mniemam, to finansowanie jest niewystarczające, skoro są braki. Złożyłam tę interpelację, żeby zasygnalizować to, że taka sytuacja się dzieje. Może rządzący Warszawą o tym nie wiedzą. Po drugie, chciałam zobaczyć, jak wygląda to finansowanie w tym roku i w latach poprzednich - tłumaczy radna.

Średni koszt utrzymania zwierzęcia w Schronisku na Paluchu to 250 zł miesięcznie.

Cztery samochody zderzyły się w Rzeszowie

QUIZ: Świąteczne potrawy 2022. Znasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 17
Tradycyjne świąteczne ciasteczka to:
Źródło: Schronisko na Paluchu z problemami. Brakuje karmy