Save The Planet: wystawa, która wzbudza emocje! Do kiedy dostępna w Fabryce Norblina? [PODCAST]

2023-02-13 12:44 Jakub Adamiak
Save The Planet: wystawa, która wzbudza emocje! Do kiedy dostępna w Fabryce Norblina?
Autor: Save The Planet - Materiały Prasowe Save The Planet: wystawa, która wzbudza emocje! Do kiedy dostępna w Fabryce Norblina?

Wystawa Save The Planet – Ocalmy Planetę na co dzień przyciąga nie tylko ekologów. Ten multisensoryczny projekt, łączący techniki animacji komputerowej i wrażeń dźwiękowych z nowoczesnym systemem projekcji obrazu w technologii panorama 360, animacji 3D i animacji 2D podoba się całym rodzinom, dzieciom w wieku szkolnym, uczniom, studentom i profesorom. Każdy, komu dobro naszej planety leży na sercu, znajdzie tu coś dla siebie.

Na Save The Planet – Ocalmy Planetę – nie ma klasycznych eksponatów. To wystawa, film, koncert, nauka, przewodnik edukacyjny i strefa relaksu w jednym. Na ścianach pojawiają się cuda natury, nieodkryte przestrzenie, obrazy z Wielkiego Wybuchu. Można obserwować formowanie się gwiazd i galaktyk, powstanie cywilizacji, ale też apokaliptyczne wizje przyszłości: pożary, powodzie, tony plastiku w oceanach. Wystawę najlepiej zwiedzać z przewodnikiem audio (usłyszycie tam głos Nataszy Urbańskiej w roli Ziemi) albo edukatorem. Swój wkład w powstanie przewodnika miał konsultant merytoryczny projektu, czyli profesor Szymon Majewski, znany z filmu „Można panikować”, fizyk atmosfery, który od lat zajmuje się zmianami klimatycznymi. Jego nazwisko jest gwarantem, że Save The Planet nie żartuje, mówiąc do zwiedzających – ocalmy planetę. Jak? Wystarczy 10 prostych zmian w codziennym życiu! Twórcy Art Box Experience i pomysłodawcy wystawy wierzą, że jeszcze wiele można zrobić w tej materii. Multimedialne wystawa potrwa do 19 marca 2023 roku.

O wystawie Save The Planet z twórcą kontentu, Piotrem Sikorą, rozmawiał Kuba Adamiak.

Listen on Spreaker.