Prawy brzeg Wisły kryje wiele tajemnic

i

Autor: materiały prasowe Fundacji Zwalcz Nudę

Zwalcz Nudę! Fundacja ogłosiła konkurs na wyjątkowy spacer po Warszawie

2021-11-17 19:55

Pokaż, jak widzisz prawą stronę Wisły i wygraj atrakcyjne nagrody. Konkurs na spacer po rejonach Kamionka, Starej i Nowej Pragi ogłosiła fundacja Zwalcz Nudę. Swoje subiektywne propozycje tras zgłaszać mogą zarówno młodzi, jak i ci starsi mieszkańcy. Jak można wziąć udział?

Kultowe komedie PRL. Część 1.Groby aktorów filmów Sami swoi, Jak rozpętałem II wojnę światową. Niezapomniani

Sposób na integrację mieszkańców

Konkurs jest elementem akcji "U nas na prawym brzegu", której celem jest zintegrowanie mieszkańców Kamionka, Starej i Nowej Pragi.

- Wielu z nas spaceruje, lubimy spacerować. Czemu nie pokazać naszych ulubionych tras mieszkańcom i mieszkankom okolicy? -pyta Aleksandra Stronkowska z Fundacji Zwalcz Nudę. - Opowiedzieć przy okazji historie, które są związane z miejscami dla nas ważnymi. Nic tak nie integruje, jak spotykanie się i opowiadanie o miejscach, które są dla nas ważne.

Konkurs przeznaczony jest zarówno dla tych starszych mieszkańców, jak i tych młodszych. Starsi mogą wspomnieć o czasach, które w danym miejscu już minęły, ale młodzi też mają swój pomysł na przedstawienie tematu.

- Zgłaszają się do nas licealiści, którzy mają pomysły i na inicjatywy, i na trasy, żeby pokazać trochę tę młodszą odsłonę, żeby pokazać starszym, że tutaj na Pradze też się dzieje dużo rzeczy dla młodzieży - mówi Aleksandra Stronkowska.

Nagrody rzeczowe i niematerialne

Jury fundacji wybierze najciekawsze trasy wyciecz, zorganizuje sprzęt, a autor wycieczki ją poprowadzi. To jednak nie koniec wyróżnień. - Chcemy też wydać taki spacerownik, który będzie dostępny na naszej stronie internetowej, żeby też inni, którzy będą szukać tras po Pradze, mogli z nich skorzystać - mówi Aleksandra Stronkowska.

Uczestnicy spacerów będą je oceniać – w skali od 1 do 4 – i osoby, które uzyskają najwyższą średnią ocen, zostaną nagrodzeni atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi - lotem nad Warszawą oraz biletami do muzeów.

Swoje propozycje tras spacerowych zgłaszać można na TEJ STRONIE.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Te książki zna każdy, kto skończył podstawówkę. Czy na pewno znasz ich tytuły? Mniej, niż 8/10 to wstyd!

Pytanie 1 z 10
"Stary człowiek i..."
Źródło: Zwalcz Nudę! Fundacja ogłosiła konkurs na wyjątkowy spacer po Warszawie