Pruszkowski Dzień Folkloru 2022 - DATA. Na wszystkich czeka moc atrakcji!

2022-06-07 10:39 Ewelina Kulasza
Pruszkowski Dzień Folkloru
Autor: materiały prasowe Pruszkowski Dzień Folkloru

Taniec, Śpiew, Muzyka, Produkty regionalne, Koncerty – to wszystko łączy jedno, wyjątkowe wydarzenie, które już niebawem odbędzie się w Pruszkowie. PDF - Pruszkowski Dzień Folkloru, bo właśnie o nim mowa, to jednodniowe wydarzenie plenerowe, w ramach którego odbywają się liczne koncerty zespołów związanych z folklorem i kulturą ludową.

PDF - Pruszkowski Dzień Folkloru to jednodniowe wydarzenie plenerowe, realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Pruszkowa a jego organizatorem jest Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. Zeszłoroczna edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Pruszkowa i okolic.

Tegoroczny PDF odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku od godziny 14:00 przy Skwerze im. ZTL ,,Pruszkowiacy" znajdującym się w Parku Potulickich w Pruszkowie. Czekają na nas liczne koncerty zespołów związanych z folklorem i kulturą ludową. Z Krakowa przyjedzie Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego „SŁOWIANKI”. Warszawę reprezentować będzie Kapela Warszawska „Staśka Wielanka” oraz grupa taneczna „Woda na Młyn”. Nie zabraknie również gospodarzy, czyli Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. Ale to jeszcze nie koniec!

Szybkie pytania - Kaja Gniecioszek

Pruszkowski Dzień Folkloru 2022 - ATRAKCJE

Imprezę uświetni również koncert grupy Neoklez, której własne, łobuzerskie i energetyczne spojrzenie na muzykę tradycyjną porywa publiczność nie tylko podczas koncertów Polsce, ale także poza jej granicami. Wyjątkowym gościem Pruszkowskiego Dnia Folkloru będzie znany szerokiej publiczności Czesław Mozil.

Na finał organizatorzy przygotowali wyjątkową niespodziankę. Czesław Mozil wraz z ZTL „Pruszkowiacy” wykona premierowo dwa nowe utwory. Piosenki nagrane z „Pruszkowiakami” znajdą się na płycie artysty, której premiera będzie miała miejsce jeszcze w tym roku.

Równolegle do koncertów organizowany jest kiermasz folkowy oferujący rękodzieło i produkty regionalne. Uczestnicy wydarzenia mogą skorzystać także z oferty kulinarnej zaproszonych food trucków. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych - zdjęć w specjalnej folkowej fotobudce, czy malowanych na ludowo buziek.

Zapraszamy, 11 czerwca 2022 sobota od godziny 14:00 na Skwer im. ZTL ,,Pruszkowiacy" przy ul. Lipowej w Pruszkowie.

Pruszkowski Dzień Folkloru
Autor: materiały prasowe Pruszkowski Dzień Folkloru