Autobus ZTM

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Autobus ZTM

Protest MZA 24.11. Możliwy PARALIŻ KOMUNIKACYJNY WARSZAWY!

2021-11-23 14:46

W środę, 24. listopada mieszkańcy i mieszkanki Warszawy muszą się liczyć z ogromnymi utrudnieniami w komunikacji miejskiej. Pracownicy oraz pracownice MZA planują protestować. Dołączyć chce część zatrudnionych w Tramwajach Warszawskich i taksówkarzy.

Protest ZTM w Warszawie w środę 24. listopada - mieszkańcy i mieszkanki miasta muszą się przygotować na taką okoliczność. We wtorek, 16. listopada związkowcy Miejskich Zakładów Autobusowych stolicy poinformowali, że trwa spór zbiorowy w spółce. Dodawali, że pracownicy "szykują się do konfrontacji z pracodawcą". Organizację protestu uzależniali od spełnienia swoich głównych postulatów - 800 zł. brutto podwyżki i poprawienia warunków pracy. Jak donosi serwis interia.pl, do ZTM dołącza część zatrudnionych w Tramwajach Warszawskich oraz taksówkarze. Nie wygląda na to, by żądania pracowników i pracownic zostały szybko spełnione. To oznacza, że należy się liczyć z paraliżem komunikacji publicznej. Jak ma przebiegać protest? O tym w dalszej części artykułu.

Wzruszające powitanie policjanta

Protest ZTM w Warszawie - wielka akcja oddawania krwi

Wszyscy skłóceni z zarządem stołecznego ZTM planują w środę, 24. listopada masowe oddawanie krwi. W myśl przepisów, za każdą donację przysługuje dzień wolnego. Trudno ocenić, jak wiele osób podejmuje takie działanie 24.11., jednak z kolejnych medialnych doniesień można wywnioskować, że skala protestu będzie ogromna.

Pasażerowie i pasażerki muszą się więc liczyć między innymi z dużymi opóźnieniami, zmianami kursów i tras. W środę możliwe są też większe niż zazwyczaj korki w Warszawie.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Protest MZA 24.11. Możliwy PARALIŻ KOMUNIKACYJNY WARSZAWY!