Projekt Tuwim w Teatrze Capitol. Spektakl dla najmłodszych widzów

2022-11-08 15:26 ek
Projekt Tuwim w Teatrze Capitol. Spektakl dla najmłodszych widzów
Autor: materiały prasowe Projekt Tuwim w Teatrze Capitol. Spektakl dla najmłodszych widzów

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w capitalnym gaju! Nadajemy audycję z teatralnego kraju. Warszawski Teatr Capitol zaprasza dzieci i młodzież na najnowszy, teatralny - PROJEKT TUWIM. W tak roztańczonej i muzycznej lekcji języka polskiego nie uczestniczył nawet sam wieszcz Julian Tuwim! Zapraszamy wszystkie Zosie Samosie, Dyziów Marzycieli i Panów Maluśkiewiczów na energetyczne spotkanie w The Capitol School of Warsaw.

Powszechnie znana i uwielbiana przez pokolenia klasyka polskiej literatury dziecięcej, została osadzona przez reżysera w kontekście współczesnej szkoły i obecnych czasów. Tym samym płynące ze sceny treści są bardzo uniwersalne, łatwe w odbiorze i niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych Widzów. A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej, scenograficznej oraz choreograficznej, z udziałem znanych i lubianych przez najmłodszych aktorów. Przenieście się do „The Capitol School of Warsaw” i weźcie udział w najweselszej oraz najbardziej roztańczonej i rozśpiewanej plenerowej lekcji języka polskiego na jakiej kiedykolwiek byliście! Dzięki wesołej atmosferze i wspólnej zabawie czas w naszej capitalnej szkole minie Wam niezwykle szybko, a wspomnienia pozostaną z Wami na bardzo długo.

Jakie kwiaty możemy podziwiać w ogrodzie botanicznym? Jak wygląda „kosmos”? Czy „Pan Maluśkiewicz” jest rzeczywiście tak malutki? Który z uczniów okaże się „Dyziem Marzycielem” lub „Zosią Samosią”? Odpowiedzi między innymi na te pytania znajdziecie, biorąc udział w tym pełnym humoru i nieco zwariowanym przedstawieniu „Projekt Tuwim” o przyjaźni, kwiatach, ptakach oraz przywarach ludzkiego charakteru!

Szybkie Pytania - Michał Szczygieł

Projekt Tuwim w Teatrze Capitol

Nie lada gratka czeka również podczas przedstawienia na Widzów dorosłych! W spektaklu usłyszeć można kultowe głosy znane ze szklanego ekranu. Jaką rolę pełnią w spektaklu Karol Strasburger i Dariusz Szpakowski? Przyjdźcie na „Projekt Tuwim” i przekonajcie się sami.

Dziecięca scena Teatru Capitol stawia na rozwój młodego widza. Dziecko wchodząc do teatru bawi się i uczy jednocześnie. Najnowszy spektakl ma zadanie rozbudować pozalekcyjną ofertę edukacyjną dla szkół, a także przyczynić się do inicjowania rodzinnego i kreatywnego spędzania czasu, na którym będą bawili się wspaniale zarówno najmłodsi, jak i ich rodzice i dziadkowie. Nowoczesna realizacja, z mądrym użyciem multimediów będzie wartościową, nasyconą humanistycznym przekazem i przyjaznym poczuciem humoru propozycją dla widzów kilku pokoleń.

Najbliższe spektakle weekendowe: 19.11, 4.12 oraz 22.01.2023

Bilety i szczegóły: www.teatrcapitol.pl/spektakl/projekt-tuwim

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja mama znalazła w domu twoje stare książeczki zbajkami. Pyta, co z nimi zrobić?