Problemy kierowców w POPach. Przedłużając abonament parkingowy zapominają o jednym dokumencie

2022-12-29 23:15 Jakub Husarz
Drożyzna uderzy w warszawskich kierowców. Drakońskie podwyżki opłat za parkowanie
Autor: PIOTR GRZYBOWSKI/ SUPER EXPRESS Drożyzna uderzy w warszawskich kierowców. Drakońskie podwyżki opłat za parkowanie

Problemy kierowców w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Większość z nich chce przedłużyć abonament parkowania - do tego jednak potrzebny jest od tego roku PIT. Klienci są odsyłani z kwitkiem i narzekają na nowe przepisy. Więcej w poniższym artykule.

Chaos i tysiące wielu klientów. W Punktach Obsługi Pasażera ZTM panuje oblężenie, związane z przedłużaniem abonamentów parkingowych. Po raz pierwszy jednak przy przedłużeniu potrzebny jest PIT, o którym często mieszkańcy zapominają lub zwyczajnie o jego konieczności nie wiedzą.

- Wzięłam dokument, że jestem zarejestrowana oraz dokument poświadczający, że do mnie należy samochód. Zapomniałam jedynie o PIT, a jestem już przy drzwiach. Nie załatwię tego dziś, ponieważ muszę iść do urzędu - mówi pani Monika.

Tekst "zapomniałem", czy też "nie wiedziałem" jest słyszalny przy POP-ach coraz częściej. Informatorzy już przed drzwiami przypominają o obowiązkowych dokumentach.

- W tym tygodniu ludzi z błędnymi dokumentami lub brakiem jest około 60-70 proc. To zależy od punktu i godziny. Najczęściej jeśli ktoś ma braki w dokumentach, to chodzi o poświadczenie, że to kierowca jest głównym użytkującym samochód oraz też brakuje często PIT-ów, które są rozliczeniowe. Często ludzie przychodzą z PIT-em 11, co jest błędem - mówi pan Mikołaj z informacji ZTM-u.

Klienci mogą ze sobą wziąć PIT-37 lub w przypadku emerytów PIT-40.

Wjechał na przejazd kolejowy pomimo czerwonego sygnału

Quiz. Sobotnia ortografia. Test z polskiego na Wigilię! Pytania proste, jak przepis na barszcz z uszkami

Pytanie 1 z 10
1. Opłatkiem można się:
Źródło: Problemy kierowców w POP-ach. Przedłużając abonament, zapominają o jednym dokumencie