Prasko-Południowy piknik! Gdzie i kiedy? Jakie atrakcje?

i

Autor: Materiały prasowe organizatora Prasko-Południowy piknik! Gdzie i kiedy? Jakie atrakcje?

Prasko-Południowy piknik! Gdzie i kiedy? Jakie atrakcje?

2021-06-10 14:32

Ponad 1000 – właśnie tyle organizacji pozarządowych działa na terenie Pragi-Południe. Prowadzą miejsca aktywności lokalnej, współpracują z dziećmi, młodzieżą, rodzinami i seniorami oraz osobami wykluczonymi. Organizacje pozarządowe z Pragi-Południe mają dla kogo działać. Według najnowszego badania platformy z nieruchomościami Morizon Praga-Południe uplasowała się na 5. miejscu najpopularniejszych dzielnic do zamieszkania w Warszawie. Gdzie i kiedy Prasko-Południowy piknik?

Świetną okazją dla mieszkańców, aby zapoznać się z organizacjami pozarządowymi, a także z lokalnymi biznesami, instytucjami i placówkami kulturalnymi będą Prasko-Południowe Prezentacje 2021, czyli piknik w parku Obwodu Praga AK. Wydarzenie odbędzie się 12 czerwca 2021 roku w godz. 12:00-17:00. Udział jest bezpłatny. Do udziału w Prasko-Południowych Prezentacjach 2021 zostały zaproszone wszystkie organizacje pozarządowe, instytucje, Miejsca Aktywności Lokalnej, działające na terenie Pragi-Południe. Co będzie się działo na pikniku? Warsztaty decupage, plastyczne, quizy z nagrodami, trening pokazowy akrobatyki, spotkanie z lokalną biblioteką, fotobudka, gra terenowa. Do tego zajęcia z druku 3D, projektowanie własnego muralu, pokazy sportów z dyskiem frisbee i robienie własnych toreb. Ale to nie wszystko! Osoby z niepełnosprawnościami będą mogły poradzić się specjalistów, którzy pomagają w znalezieniu pracy, chętni będą mogli zaadoptować psa albo kota oraz zapoznać się z wystawami o dzielnicy. Na pikniku będzie również scena, na której m.in. koncert piosenek Agnieszki Osieckiej oraz spektakl teatralny dla dzieci Stonoga i spółka. Na Prasko-Południowych Prezentacjach nie zabraknie również lokalnego biznesu – będą zajęcia rysunkowo-malarskie, nauka opatrywania ran dla dzieci oraz miniwarsztaty capoeira, a także nauka gry na brazylijskich instrumentach. Jednym z partnerów jest Volkswagen Grupa Cichy-Zasada oddział Warszawa, który przygotował wyścigi gokartów.

Fantastyczny mecz w Parku Rozrywki Julinek! Piłarskie emocje gwarantowane

Atrakcje w Parku Rozrywki Julinek!

Prasko-Południo piknik. Kiedy i gdzie?

Już 12 czerwca 2021 w godzinach 12:00 – 17:00 zapraszamy na wielkie święto organizacji pozarządowych z dzielnicy Praga-Południe! Bądźcie z nami w Parku Obwodu Praga Armii Krajowej. Przed Wami animacje dla dużych i małych, występy sceniczne i konkursy, możliwość zapoznania się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych, ofertami wolontariatu. A może ktoś z Was chciałby założyć swoją organizację pozarządową? Potrzebuje rady? A może szuka partnera do swoich działań? Tutaj znajdziecie wszystko w jednym miejscu! Stoiska gastronomiczne na pikniku zapewni Spółdzielnia Socjalna Kto Rano Wstaje. Podczas pikniku będziemy zachowywać wszystkie obowiązujące obostrzenia, przestrzegać reżimu sanitarnego i dystansu społecznego. Na piknik zaprasza Radio SuperNova!