Posypywarki na warszawskich ulicach. Ponad 300 maszyn w gotowości!

2022-11-24 8:28 STAN
Posypywarki na warszawskich ulicach. Ponad 300 maszyn w gotowości!
Autor: Facebook/Zarząd Oczyszczania Miasta Posypywarki na warszawskich ulicach. Ponad 300 maszyn w gotowości!

Zima w Warszawie! Od rana w stolicy pada śnieg, a na ulice wyjechały pługi i posypywarki. Jak podkreśla Zarząd Oczyszczania Miasta, w gotowości jest ponad 300 maszyn.

Zima w Warszawie

Zima wróciła do Warszawy. Pierwszy śnieg spadł kilka dni temu, ale w czwartek 24 listopada mieszkańcy stolicy ponownie muszą zmierzyć się z intensywnymi opadami. Od wczesnych godzin porannych śnieg nie przestaje padać, zasypując ulice. Dlatego Zarząd Oczyszczania Miasta wypuścił na ulice pługi i posypywarki.

Czytaj także: Weekend w Warszawie z utrudnieniami i objazdami. Wiemy, które autobusy pojadą inaczej

- Ponad 300 pługów i posypywarek może odśnieżać te stołeczne ulice, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. To w sumie 1600 km dróg. Komunikaty o akcjach są na naszej stronie na czerwonym pasku - informuje ZOM w mediach społecznościowych.

Odśnieżanie w Warszawie

W Warszawie kluczową jednostką odpowiedzialną za odśnieżanie ulic i chodników jest Zarząd Oczyszczania Miasta. Zima dla służb oczyszczania miasta rozpoczyna się już w połowie października. Od tego momentu – aż do wiosny – firmy są w całodobowej gotowości, by wyruszyć do akcji. Sezon zimowy jest dla służb oczyszczania czasem intensywnej pracy.

Czytaj także: Alior Bank pilnie ostrzega klientów. Wystarczy chwila nieuwagi, oszuści już czekają na Black Friday

- W naszą całodobową gotowość wpisany jest cały szereg działań analitycznych, kontrolnych i decyzyjnych, w wyniku których wyjeżdżają posypywarki i pługi. W przypadku wystąpienia zimowych warunków pogodowych, opadów śniegu czy ryzyka gołoledzi, priorytetem jest bezpieczeństwo mieszkańców i minimalizowanie utrudnień w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i ruchu drogowym - podkreśla ZOM.

Odśnieżanie ulic w Warszawie 

Zimą odpowiadamy za te ulice, którymi kursują autobusy miejskie. To w sumie 1600 km dróg, do odśnieżania których gotowych jest ponad 300 pługów.

- Maksymalną liczbę pojazdów wyślemy w przypadku długotrwałych i intensywnych opadów śniegu. Przy mniej ekstremalnych warunkach do akcji wyjeżdżać będzie 170 posypywarek. Jeśli posypywaniem trzeba będzie objąć same mosty, wiadukty i strome ulice, czyli miejsca w których najszybciej pojawia się śliskość – wyjadą 42 posypywarki. Działania zawsze dostosowujemy do warunków pogodowych i drogowych - informuje ZOM.

Najsłynniejsze jarosławskie pierniki od lat powstają według starej receptury. Zachwyca się nimi cały świat

Jak dobrze znasz najpopularniejsze seriale ostatnich lat? Quiz dla prawdziwych serialomaniaków!

Pytanie 1 z 10
"Dom z papieru": kto był pomysłodawcą skoku na Bank Hiszpanii?