Pogrzeb Jerzego Urbana. Wiemy kiedy i gdzie zostanie pochowany

Jerzy Urban
Autor: PAP / Paweł Supernak Jerzy Urban

Zaplanowano już uroczystości pogrzebowe Jerzego Urbana, twórcy i redaktora naczelnego czasopisma "NIE". Trumna z jego ciałem zostanie złożona na Powązkach Wojskowych.

Jerzy Urban zmarł w poniedziałek, 3 października. Informację potwierdzono na kanałach społecznościowych tygodnika "NIE", którego Urban był twórcą i redaktorem naczelnym. Za czasów PRL pełnił zaś funkcję rzecznika prasowego Rady Ministrów i odpowiadał za nadzór urzędu cenzorskiego. Tuż przed upadkiem komunizmu w Polsce piastował stanowiska ministra-członka Rady Ministrów oraz przewodniczącego Komitetu do Spraw Radia i Telewizji "Polskie Radio i Telewizja". Na Facebooku tygodnika "NIE" podano informację o dacie i miejscu pochówku. Pogrzeb Jerzego Urbana odbędzie się na Powązkach Wojskowych.

Kiedy pogrzeb Jerzego Urbana?

Uroczystości pogrzebowe naczelnego "NIE" zaplanowano na wtorek, 11 października. Świecka ceremonia rozpocznie się o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym Powązki Wojskowe, ul Powązkowska 43/45.

Na tym cmentarzu znajduje się również grób rodziców Jerzego Urbana i to właśnie tam spocznie jego trumna. To istotne przez wzgląd na zasady pochówku na Powązkach Wojskowych. Każdorazową zgodę na pogrzeb, zależną między innymi od zasług dla Warszawy i odznaczeń państwowych zmarłej osoby, wydają władze miasta. Nie obowiązuje to jednak w przypadku złożenia do grobowców rodzinnych wykupionych przed laty.

Warto dodać, że Jerzy Urban nie będzie pochowany według wojskowego ceremoniału. Komunikat na ten temat opublikowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Jerzy Urban nie żyje. Miał 89 lat

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!