Policja Tarczyn

i

Autor: kpppiaseczno.policja.waw.pl Policja Tarczyn

Po co przestępcom rękaw? Nie używali go zgodnie z przeznaczeniem

2021-11-09 13:31

Policjanci z komisariatu w Tarczynie zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem kradzieży paliwa z koparek. Znaleziono przy nich dość nietypowy element wyposażenia - obcięty długi rękaw. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule.

Po co przestępcom rękaw? Wszystko wyjaśnia historia opisana na stronie Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie. Mundurowi z komisariatu w Tarczynie otrzymali informację, że ktoś dokonuje kradzieży paliwa z koparek. Wszystko miało się dziać na jednym z placów budowy. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie zauważyli nerwowo rozglądającego się mężczyznę. Gdy spostrzegł policjantów, zaczął uciekać. Policjanci nie mieli wątpliwości, że mają do czynienia z przestępcą i podjęli za nim pościg. Szybko udało im się go dogonić i zatrzymać. Po rewizji 40-latka ujawniono przy nim mokre od ropy rękawiczki, latarkę, cążki do metalu i... długi rękaw. Na pewno nie był wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem.

Krzysztof Głowacki prosto z mostu o walce Artur Szpilka - Krzysztof Włodarczyk

Kradzież w kominiarce z rękawa

Po szybkich oględzinach okazało się, że rękaw z wyciętymi otworami pełnił rolę prowizorycznej kominiarki. Mundurowi ustalili ponadto, że 40-latek nie działał sam. Pomagał mu kolega, który również został zatrzymany. Mężczyźni ukradli łącznie 100 litrów oleju napędowego. Odzyskane paliwo zostało zwrócone prawowitemu właścicielowi. Złodzieje odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: kpppiaseczno.policja.waw.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Po co przestępcom rękaw? Nie używali go zgodnie z przeznaczeniem