Pierwsze liceum w Wesołej! Prezydent wmurował kamień węgielny

2022-06-22 20:09 Michał Rawa STAN
Pierwsze liceum w Wesołej! Prezydent wmurował kamień węgielny
Autor: Rafał Motyl | Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

To historyczne wydarzenie dla najmłodszej dzielnicy Warszawy. Prezydent Rafał Trzaskowski i zaproszeni gości wmurowali kamień węgielny i podpisali akt erekcyjny nowego budynku liceum, które pomieści nawet 600 uczniów. Kiedy otwarcie? O tym w dalszej części artykułu.

Już w 2019 roku prezydent Warszawy obiecywał, że w Wesołej powstanie nowe liceum. Wtedy też uruchomiono na terenie dzielnicy LO nr 163, ale w budynku dawnego gimnazjum. Potrzeby szkoły są zdecydowanie większe. W przyszłym roku ma być w niej około 370 uczniów. Nowy budynek pomieści ich aż 600! Szkoła jest budowana przy ulicy Słowackiego i jak mówi prezydent stolicy, będzie służyła wszystkim mieszkańcom Wesołej.

- W szkole znajdzie się aula dla 200 osób, a także hala sportowa i siłownia. W przerwie między lekcjami uczniowie będą mogli skorzystać z wewnętrznego patio. Szkoła będzie przyjazna dla środowiska - na jej dachu powstaną panele fotowoltaiczne - mówi Trzaskowski. Koszt inwestycji to ponad 34 miliony złotych.

Express Biedrzyckiej 22.06 (Adam Bielan, prof. Ewa Marciniak, gen. Stanisław Koziej) Sedno Sprawy: Maciej Wąsik

Szczególny budynek dla mieszkańców

70 procent mieszkańców podczas konsultacji społecznych w 2018 roku opowiedziało się za budową liceum. I na nowym budynku mieszkańcy także skorzystają.

- Nie będzie to tylko miejsce przekazywania wiedzy. Będzie to także miejsce aktywności kulturalnej, sportowej, wolontariackiej i społecznej - zaznacza burmistrz Wesołej, Marian Mahor.

Budynek ma być gotowy pod koniec przyszłego roku, a uczniowie skorzystają z niego prawdopodobnie od drugiego semestru roku szkolnego 2023/2024.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Najpiękniejsze jeziora w Polsce. Odgadniesz ich nazwy?

Pytanie 1 z 10
Ponoć najpiękniej wygląda o świcie. Unosi się wtedy nam nim lekka mgła i wydawać by się mogło, że rozpościerają się przed nami morskie wody. Nic dziwnego, bo to największe w jezioro w Polsce czyli