Największy w Polsce Festiwal Sztuki Cyrkowej

i

Autor: materiały prasowe

WYDARZENIA

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Cyrkowej. Sprawdź co będzie się działo

2023-09-27 8:25

Podniebne wahadło, słynne motory w kuli śmierci, balans na wysokim perszu, liczne pokazy akrobatyczne i gimnastyczne, a na deser lewitacja. 30 września rusza w Warszawie 23. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej - największe cyrkowe wydarzenie w Polsce. Hasło tegorocznej imprezy brzmi "Eksplozja dobrych emocji". Przez pięć kolejnych weekendów miłośnicy cyrku będą bawić się podczas wyjątkowych pokazów w nastrojowej oprawie muzycznej, z doskonałą choreografią i oryginalnymi kostiumami.

30 września rusza największy w Polsce i jeden z największych w Europie Festiwal Cyrkowy. Program tegorocznej imprezy to gwarancja doskonałej zabawy dla widzów od 3 do 99 lat!

- Nasze tegoroczne hasło doskonale oddaje to, w jaki sposób cyrk oddziałuje na widzów – pozwala zapomnieć o problemach, oderwać się od codzienności, wyzwala produkcję endorfin, które wprowadzają ludzi w doskonałe samopoczucie. Festiwal to konkurs dla artystów, ale robimy go przede wszystkm po to, aby bawić i wzruszać naszą publiczność, łączyć pokolenia i udowadniać, że sztuka cyrkowa może być rozrywką na wysokim poziomie - mówi Kamil Zalewski, reżyser i jeden z artystów 23 Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Cyrkowej.

Właśnie z tego powodu Cyrk Zalewski, jak co roku zadbał o artystów, którzy reprezentują najwyższy poziom i kunszt w sztuce cyrkowej. W tegorocznym programie nie zabraknie numerów mrożących krew w żyłach, ale także wyjątkowych, budzących emocje pokazów akrobatycznych, przy akompaniamencie muzycznych szlagierów. Publiczność zachwycą między innymi: pokaz motorów w kuli śmierci, podniebne wahadło, akrobatyczne show Zuma Zuma, balans na wysokim perszu, wielki pokaz iluzji, a w nim najprawdziwsza lewitacja, wspaniały komik cyrkowy Dominik, gimnastyka na trapezie, wspaniałe akrobacje, a także szczególnie oczekiwane przez najmłodszych widzów postaci z gier, z filmów, Spiderman i Wenesday.

Festiwalowe emocje będą towarzyszyć warszawiakom w każdy weekend (sobota, niedziela) aż do 29 października.

Wywiad Tulia - Radio SuperNova

Wydarzenie ma w stolicy długą tradycję, w tym roku odbędzie się 23 edycja Festiwalu, który na stałe zapisał się w kulturalnym kalendarzu Warszawy. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej to nie tylko show, ale także konkurs - w szranki o statuetkę Złotego Clowna staną artyści biorący udział w spektaklu. Na przedstawieniu podczas trzeciego festiwalowego weekendu oceni ich profesjonalne Jury, odbędzie się także uroczyste rozdanie nagród! Zostanie przyznana także nagroda najbliższa sercu każdego artysty – nagroda publiczności. Każdy widz będzie miał możliwość oddania głosu na ulubionego artystę. Na trenie cyrkowego miasteczka będzie można nabyć zimne i gorące napoje, przekąski, a także zrobić sobie zdjęcie z ulubieńcami dzieci. 

TERMINY SPEKTAKLI:

  • 30 września (sobota), 14.00 i 18. 00
  • 1 października (niedziela), 13.00 i 17.00
  • 7 października (sobota), 14.00 i 18.00
  • 8 października (niedziela), 13.00 i 17.00
  • 14 października (sobota), 14.00 i 17.00
  • 15 października (niedziela), 13.00 i 17.00
  • 21 października (sobota), 14.00 i 18.00
  • 22 października (niedziela), 13.00 i 17.00
  • 28 października (sobota), 14.00 i 18.00
  • 29 października (niedziela), 13.00 i 17.00

Bilety na spektakl będzie można nabyć w kasie na terenie wydarzenia, a także przez internet. Festiwal odbędzie się w dniach 30 września - 29 października i będzie miał miejsce pod największym w Europie namiotem cyrkowym obok Centrum Handlowego Wola Park, przy ul. Górczewskiej 124 w Warszawie.

Ile masz w sobie z dziecka? Odpowiedz na pytania i sprawdź!

Pytanie 1 z 10
Twoi znajomi organizują imprezę tematyczną. Co ty na to?