Gdzie na rolki w Warszawie? Spotkania, trasy, miejsca

2022-06-22 17:47 Dagmara Kendzior STAN
rolki
Autor: pixabay.com

Spędzisz wakacje 2022 w Warszawie? To nie znaczy, że musisz się nudzić! Warto udać się na rolki. Sprawdź najlepsze trasy i miejscówki dla rolkarzy, a także grupy zrzeszające fanów tego sportu! Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Wakacje 2022 w Warszawie: Gdzie na rolki? [MIEJSCA]

Jeśli chcemy zacząć swoją przygodę z rolkami, najlepiej uczyć się na Stadionie Narodowym.

Ma bardzo fajną infrastrukturę wokół jakby jeziorka, nawierzchnia jest tam bardzo równa, co nie robi żadnych praktycznie problemów przy jeżdżeniu z jednej strony na drugą - radzi Bartłomiej Konopka z Nightskating Warszawa.

Z kolei średniozaawansowani mogą skorzystać z trasy kierującej poza rejon Warszawy.

- Jest bardzo dobra ścieżka rowerowa na Nowy Dwór Mazowiecki przez Łomianki. Jesteśmy w stanie wrócić drugą stroną Wisły przez Jabłonnę - mówi Konopka. - Myślę, że jesteśmy w stanie zrobić nawet 50 kilometrów - dodaje.

A gdzie powinni udać się zaawansowani rolkarze? Najlepiej na Agrykolę! - Tam jest bardzo stromy i długi zjazd, który świetnie pozwala na sprawdzenie swojej kondycji fizycznej - dodaje Konopka.

Rolki w Warszawie [GRUPY, SPOTKANIA]

Ci, którzy maja obawy przed samotnymi rolkowymi wyprawami, mogą wybrać się na przejażdżkę z grupą. W każdy wtorek o 19 zbiera się Grupa rolkarzy pod pomnikiem syrenki.

- Mamy w każdy wtorek inną trasę, koło 30 kilometrów - mówi Szymi z facebookowej grupy Rolki Warszawa. - Trasy dzielimy na poziomy, więc mogą przyjść początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani. Co tydzień inna grupa - dodaje.

Jeśli chcemy jeździć nocą, to średnio raz w miesiącu rolkarze wybierają się zorganizowaną grupą na Nightskating. Najbliższa startuje już w czwartek (22.06).

Bezpieczeństwo na rolkach

Podczas jazdy na rolkach należy pamiętać o bezpieczeństwie. Rolkarze mogą korzystać zarówno ze ścieżek rowerowych, jak i chodników. Zasada jest prosta - jeśli poruszamy się wolno, należy jechać chodnikiem, jeśli szybko - lepiej ścieżką rowerową. Zawsze należy trzymać się prawej strony.

Szczegółowe rady odnośnie jazdy na rolkach znajdują się m.in. na grupie Rolki Warszawa na Facebooku. Warto też skorzystać z internetowej aplikacji Rolkowa Mapa Warszawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ZRANIONE PTAKI, TRENING WERSOW, WERSY QUEBO, DIESEL VS BENZYNA | ESKA XD #051

Typowe teksty każdego ojca. Czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 9
Dopóki mieszkasz w moim domu...