Mława: KARTON ZAMIAST SZYBY - takim autobusem woził dzieci do szkoły!

Policjanci przyznają, że czegoś takiego jeszcze nie widzieli - autobus, którym wożono dzieci do szkoły, zamiast tylnej szyby miał wstawiony karton! Wewnątrz nie było lepiej. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Aż trudno uwierzyć, że tym autobusem wożono dzieci do szkoły! Zauważył go mławski patrol ruchu drogowego. Policjanci spostrzegli go w momencie, gdy zatrzymywał się w pobliżu szkoły w Wiśniewie. Ku zaskoczeniu mundurowych, autobus nie miał tylnej szyby! Miejsce po niej zostało zaś zasłonięte kartonem. Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli kontrolę pojazdu. Widok w jego wnętrzu również był szokujący - ostatni rząd siedzeń prowizorycznie oddzielono biało-czerwoną taśmą. Kierowcą okazał się 61-letni mieszkaniec Mławy. Ukarano go mandatem, a ponadto zakazano dalszej jazdy autobusem bez szyby i zarekwirowano jego dowód rejestracyjny. Pojazd należy do przewoźnika z Przasnysza. Sprawa zostanie skierowana do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Radomiu.

Stłuczka autobusów na krakowskim Przedmieściu

Kontrole autokarów przed feriami

W trosce o bezpieczeństwo dzieci w drodze na ferie zimowe w województwie i na terenie całego kraju policja zapowiada wzmożone kontrole drogowe. Szczególną uwagę mundurowi zwrócą na autokary oraz busy. Policjanci sprawdzać będą stan techniczny aut, trzeźwość kierujących, warunki przewozu pasażerów oraz ilość przewożonych osób. Wykroczenia będą zaś surowo karane. W tym okresie można się także spodziewać więcej patroli kontrolujących prędkość. Policjanci apelują także o przekazywanie informacji na temat agresji drogowej oraz nietrzeźwych za kierownicą. Przypominają o możliwości wcześniejszego skontrolowania autobusu, którym dzieci będą przewożone na wypoczynek. Aby uniknąć zbędnego oczekiwania, warto poinformować policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Podstawowe informacje na temat autobusu, jak dane o badaniu technicznym, dane techniczne i informacje o polisie OC, można sprawdzić na stronie https://bezpiecznyautobus.gov.pl.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!