Mazowsze stawia na edukację! Wystartował program „Bezpiecznie nad Wisłą”

2022-06-22 18:10 Konrad Traczyk
 Mazowsze stawia na edukację! Wystartował program „Bezpiecznie nad Wisłą”
Autor: Konrad Traczyk Mazowsze stawia na edukację! Wystartował program „Bezpiecznie nad Wisłą”

Ruszył projekt "Bezpiecznie nad Wisłą"! To szansa dla uczniów mazowieckich podstawówek, by dowiedzieć się, jak prawidłowo zachowywać się nad wodą i co robić w sytuacji zagrożenia życia. Młodzi nauczą się też, jak udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia poprowadzą doświadczeni ratownicy. Zapisy nadal trwają. Jak dołączyć?

"Bezpiecznie nad Wisłą"

Wystartował projekt "Bezpiecznie nad Wisłą"! Uczniowie mazowieckich podstawówek dowiedzą się m.in., jak zachowywać się nad wodą i co zrobić, kiedy ktoś będzie się topił. Odwiedzą też Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie - mówi jego dyrektor, Sławomir Majcher.

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"

- Ruszamy z projektem, który ma być tak naprawdę lekcją - być może jedną z najważniejszych lekcji - lekcją życia. Taką, która albo pozwoli nam uratować komuś życie, albo bezpiecznie zachowywać się nad wodą - tłumaczy Sławomir Majcher.

Praktyczna lekcja bezpieczeństwa

Zajęcia dla najmłodszych poprowadzą wyszkoleni ratownicy.

- Jeżeli słyszymy, podpływając do jednostki pływającej, że dziecko mówi do taty: "A mówiłem ci, załóż kapok czy kamizelkę", to jest to dla nas najlepsza ocena wszystkich projektów, w których bierzemy udział - mówi Robert Rodziewicz, wiceprezes legionowskiego WOPR.

QUIZ. Co to za gwara? Gdzie tak mówią, co to znaczy ? Wynik 10/15 to wielki sukces!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś na rozgrzewkę... Bajtel to po śląsku

Lekcje w ramach projektu potrwają do listopada.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!