Matury w Warszawie

i

Autor: EPP Group in the CoR flickr.com / pixabay.com Matury w Warszawie

Matura 2022 - Rafał Trzaskowski złożył życzenia maturzystom i maturzystkom

2022-05-04 10:03

W środę, 4. maja, równo o godzinie 9:00 maturzyści i maturzystki z całego kraju rozpoczęli matury 2022. Na pierwszy ogień - język Polski. Młodzieży zdającej egzamin dojrzałości w Warszawie, życzenia złożył prezydent stolicy, Rafał trzaskowski.

Matury 2022 czas zacząć! W środę 4. maja, w całym kraju rozpoczęły się tegoroczne egzaminy dojrzałości. Tradycyjnie, jako pierwszy zdawany jest język polski. Kończący szkoły ponadgimnazjalne siedli do arkuszy równo o godzinie 9:00. Po zniesieniu wszystkich obostrzeń sanitarnych obowiązujących podczas egzaminów w 2020 i 2021, zdający mogą się skupić wyłącznie na przygotowanych przez CKE zadaniach. Przez cały rok trwały przygotowania maturzystów i maturzystek z Warszawy. Egzamin to dla wielu z nich duży stres. Otuchy dodają im nie tylko rodzice i nauczyciele, ale tez prezydent miasta. Rafał Trzaskowski, tuż przed 9:00, opublikował na swoim Facebooku życzenia dla wszystkich zdających. Sprawdźcie, co napisał.

Nie pytaj dlaczego? Reaguj!

Trzaskowski do maturzystów i maturzystek: "Będzie dobrze"

Rafał Trzaskowski postanowił opublikować na Facebooku kilka słów otuchy skierowanych do maturzystów i maturzystek. Prezydent Warszawy napisał:

Drogie maturzystki i maturzyści! Przed Wami ważny egzamin. Dla wielu z Was to nerwowy poranek. Zarówno na dziś, jak i na kolejne dni matur życzę Wam jak najmniej stresu i jak najwięcej punktów. Połamania piór! I zasłużonej ulgi po wszystkim. Będzie dobrze :)

Matury 2022

Egzaminy ze wszystkich przedmiotów na poziomach podstawowym i rozszerzonym będą trwały około miesiąca. Najważniejsze są matura z j. polskiego (4.05), matura z matematyki (5.05) i matura z wybranego j. obcego (6.05).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Matura 2022 - Rafał Trzaskowski złożył życzenia maturzystom i maturzystkom