Matsuri 2023

i

Autor: materiały prasowe Matsuri 2023

Matsuri 2023 - piknik z Kulturą Japońską. Co będzie się działo 17 czerwca?

2023-06-13 11:43

Piknik z Kulturą Japońską już 17 czerwca! Co będzie się działo? Jakie atrakcje czekają na odwiedzających? Szykuje się moc atrakcji i wrażeń!

Matsuri - Piknik z Kulturą Japońską organizowany przez Ambasadę Japoniiw Polsce, Związek Pracodawców Shokokai oraz Klub Japoński w Polsce jest największym wydarzeniem promującym kulturę Japonii w Polsce. Wydarzenie promuje różnorodne aspekty tradycyjnej i współczesnej kultury Japonii oraz przekazuje wiedzę na temat obecności Japonii w Polsce (kultura, nauka, biznes, społeczeństwo). Celem organizatorów jest między innymi propagowanie współpracy i wymiany polsko-japońskiej na szczeblu obywatelskim, jak również zachęcenie mieszkańców Warszawy i okolic do angażowania się w międzynarodowe projekty oraz do wymiany obywatelskiej.

Piknik jest wydarzeniem corocznym, w tym roku organizowany jest pierwszy raz po pandemicznej przewie. Jest to ósma edycja wydarzenia – pierwsza odbyła się 8 czerwca 2013 r. w Parku Agrykola, druga, trzecia i czwarta – 2014, 2015 i 2016 r. w Hali Torwar. Począwszy od piątej edycji w 2017 r., Piknik z Kulturą Japońską odbywa we współpracy ze Służewskim Domu Kultury i jego terenie.

Czy Polacy są szczęśliwi w swoim kraju? SZOK!!! #EwelinaPyta

Impreza odbywa się w przestrzeniach Służewskiego Domu Kultury oraz na ternie parku wokół centrum kultury. Wstęp na teren imprezy i wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Przez cały dzień odbywać się będą pokazy i występy na dwóch scenach – dużej w centrum parku oraz mniejszej, wewnątrz SDK. Oprócz tego w przestrzeni wokół domu kultury oraz w parku przygotowane będą stoiska, na których będzie można zakupić drobne pamiątki i japońskie przekąski. Co więcej, w przestrzeni gastronomicznej na odwiedzających czekać będą alejki ze stoiskami japońskich restauracji, które przygotują bogatą ofertę specjalnie na nasze wydarzenie. W parku przygotowane będą dodatkowo specjalne strefy, gdzie będzie można odpocząć po zwiedzaniu stoisk, jak również przekąsić kupione wcześniej japońskie słodycze lub lunch.

Niewątpliwym atutem wydarzenia jest jego różnorodność i piknikowy, rodzinny charakter – każda osoba znajdzie coś dla siebie, impreza kierowana do szerokiego grona odbiorców w każdym wieku. Ostatnią edycję w 2019 roku odwiedziło około 20 tysięcy gości. Na wydarzenie zapraszamy zarówno te osoby, które mają ochotę wypocząć w pięknych przestrzeniach służewskiego parku, jak i te, które chcą się dobrze bawić. Dzieci szczególnie ucieszą stoiska z japońskimi grami i eskpozycją japońskich maszyn.

Piknik z Kulturą Japońską - PROGRAM

Scena plenerowa

  • Otwarcie imprezy
  • Pokaz tańca japońskiego yosakoi w wykonaniu grupy Sakuramai Poland
  • Występy muzyczne na bębnów taiko oraz japońskim shamisenie
  • Przegląd japońskich piosenek
  • Pokaz kaligrafii
  • Pokaz tradycyjnej Drogi Miecza

Sala widowiskowa

  • Koncerty japońskiego pianisty
  • Koncert współczesnej muzyki japońskiej pop
  • Występ teatralny (klasyczny teatr japoński nō)

Stoiska

Gry japońskie dla dzieci, kaligrafia (pisanie imion, warsztaty, performance kaligraficzny, wystawa kaligrafii, malarstwo tuszem, ściana anime, rysowanie mangi, robienie drzewka sakury, ikebana, Droga Herbaty, miecze japońskie, warsztaty gry na tradycyjnych instrumentach japońskich

piknik z Kulturą Japońską

i

Autor: materiały prasowe