Lekka Piątka znów w Warszawie - sprawdźcie się na trasie największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów!

W zeszłym roku na biegowej mapie Warszawy pojawił się nowy, wyjątkowy bieg na 5 kilometrów. Lekka Piątka poprowadzona jest częściowo po stadionie, częściowo po asfalcie, co daje piekielnie szybką trasę. Już 5 czerwca będzie można się z nią zmierzyć! Dlaczego to najlepsza "piątka" w stolicy i jak się do niej przygotować? – opowiada Bartosz Olszewski, twórca bloga WarszawskiBiegacz.pl

Lekka Piątka już 5.06.2022

Lekka Piątka rozgrywana jest w ramach imprezy "1MILA – mityng lekki i atletyczny" – największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów. Odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca 2022 r. na terenie warszawskiej AWF. - Można zrobić bardzo dobry wynik, poczuć się jak zawodowiec na płycie Stadionu Olimpijskiego i bawić, jak na pikniku. Ciężko o lepsze połączenie – mówi Bartek Olszewski, popularny trener i bloger WarszawskiBiegacz.pl, który na zeszłorocznej Lekkiej Piątce wybiegał swoją życiówkę. – Po pierwsze trasa jest płaska i całkowicie osłonięta od wiatru. Wielkim atutem jest to, że bieg zaczyna się i kończy okrążeniem stadionu. Tartan i głośny doping kibiców dodają mocy i pomagają urwać cenne sekundy. Dość powiedzieć, że w zeszłym roku ostatnie 400m, kiedy właściwie słaniałem się już na nogach, było moimi najszybszymi 400m w tym wyścigu! Z kolei asfaltowe alejki na kampusie AWF, po których robi się dwie pętle, są szerokie i w dużej mierze zacienione. Biegnie się tam bardzo komfortowo. A co dodatkowo miłe, choć w tej części jest to bieg uliczny, to czujesz się, jak w lesie, biegnąc na skraju Rezerwatu Przyrody Lasu Bielańskiego. To najprzyjemniejsze 5km w Warszawie! – podsumowuje Warszawski Biegacz.

Beszamel - Jadalne chwasty

Trening na 5km i ściganie z Warszawskim Biegaczem

Cieszę się, że na imprezie "1MILA – mityng lekki i atletyczny" pojawił się bieg na 5km. Te dwa dystanse świetnie ze sobą współgrają. Z treningu do biegu na 1 milę (1609m) można znakomicie pobiec 5km i odwrotnie. Trening do "piątki" świetnie cię przygotuje do mili! – mówi Olszewski. Specjalnie dla uczestników czerwcowej imprezy Warszawski Biegacz rozpisał plan treningowy na bezpośrednie przygotowanie startowe do Lekkiej Piątki. - A jeśli ktoś chciałby przełamać 16 minut na 5km, to polecam się jako pacemaker. W tym roku również planuję zaatakować życiówkę! – zapowiada Bartek. Jego plan treningowy na 5km znajdziecie tutaj.

Każdy może pomóc - pakiety startowe w wariancie charytatywnym

Pakiet startowy na Lekką Piątkę, jak i na resztę konkurencji rozgrywanych w ramach imprezy 1MILA, da się kupić w wariancie charytatywnym. Każdy może dowolną kwotą wesprzeć Program "Wybiegaj w Przyszłość" Fundacji Zdrowy Ruch, który pomaga młodym, zdolnym sportowcom w trudnej sytuacji materialnej i organizuje otwarte warsztaty edukacyjne dla trenującej młodzieży.

Poza biegiem 5km, będzie można wystartować także na 1 Milę (1609m - w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę) i rywalizować drużynowo w Sztafetach 4x400m. Dla najmłodszych przygotowano bezpłatne Biegi Dzieci (100m, 400m i 800m).

"1MILA – mityng lekki i atletyczny" to wydarzenie całodzienne. Poza konkurencjami biegowymi, dla biegaczy i kibiców przygotowane będą liczne atrakcje. Obok stadionu stanie strefa expo z wieloma atrakcjami dla całej rodziny, foodtrucki i sportowe miasteczko dla dzieci. Przez cały czas trwania imprezy będzie również działać Milowa Akademia Biegowa, czyli strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami. Na imprezę możecie zapisać się tutaj. Więcej informacji o imprezie znajdziecie zaś na stronie wydarzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Lekka Piątka znów w Warszawie - sprawdźcie się na trasie największej stadionowej imprezy biegowej dla amatorów!