KrwioBieg Warszawa 2022 - kiedy startuje bieg? Do kiedy trwają zapisy?

2022-04-21 10:52 ek
KrwioBieg Warszawa
Autor: materiały prasowe

Piąta edycja KrwioBiegu Warszawa zbliża się wielkimi krokami. Głównym celem charytatywnego wydarzenia jest promocja honorowego krwiodawstwa, promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu oraz zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym. Kiedy startuje bieg? Do kiedy trwają zapisy i kto może wziąć udział w inicjatywnie? Sprawdźcie najważniejsze szczegóły.

KrwioBieg Warszawa to coroczne wydarzenie organizowane  przez Mazowiecki Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża Warszawie oraz agencję Adliner. Jego głównym celem jest promocja honorowego krwiodawstwa, promowanie zdrowego stylu życia poprzez bieganie na świeżym powietrzu oraz zebranie funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym. W bieżącym roku środki przeznaczymy na wypoczynek letni dzieci i młodzieży z terenu Mazowsza. Ten rok to również okres, gdzie aktywność na świeżym powietrzu oraz integracja ze społeczeństwem jest na wagę złota, dlatego tak bardzo nam zależy aby doszedł do skutku. Krwiobieg to miejsce dla każdego, komu bliskie jest pomaganie i świadomość, że zwykłe "chcę" może zdziałać cuda i uratować komuś życie.

"Oddając krew - darujesz życie" to hasło towarzyszy działaniom Polskiego Czerwonego Krzyża, najstarszej i najbardziej wszechstronnej organizacji humanitarnej w Polsce, która od kilkudziesięciu lat zajmuje się organizacją i propagowaniem honorowego krwiodawstwa oraz uświadamianiem znaczenia krwi w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego.

Smolasty (Szybkie Pytania)

5. KrwioBieg Warszawa 2022 - DATA, MIEJSCE

5. edycja KrwioBiegu Warszawa odbędzie się w niedzielę 8 maja 2022 roku na terenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, przy ul. Wybrzeże Gdyńskie. Start i meta zlokalizowane są na terenie parku przy Komitecie Olimpijskim. Tego dnia wszyscy razem będziemy świętować Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Co ciekawe, biegowi towarzyszyć będzie piknik PCK, a podczas niego przeróżne atrakcje. Będą to gry i zabawy dla dzieci, wystawy wielu znanych firm i ich produktów, możliwość oddania krwi w Ambulansie, a także działania prozdrowotne takie jak: pomiar cukru we krwi, ciśnienia, czy też porady dietetyka.

5. KrwioBieg Warszawa 2022 - ZAPISY

Do kiedy trwają zapisy na 5. KrwioBieg Warszawa? Gdzie należy się zgłosić? To banalnie proste! Elektroniczne zapisy na KrwiObieg Warszawa 2022 wystartowały. Wystarczy wejść na stronę www.elektroniecznezapisy.pl i tam zgłosicie chęć udziału.

5. KrwioBieg Warszawa 2022 - planowane biegi

Biegi podczas 5. edycji KrwioBiegu Warszawa wyglądają następująco:

Biegi dla dorosłych:

 • Mały KrwiObieg - 5 kilometrów
 • Duży KrwiObieg - 10 kilometrów
 • Mały KrwiObieg - 5 kilometrów chodziarze i Nordic Walking
 • Bieg sztafetowy - 50km
 • Ultramaraton - 50km
 • Aktywnie dla PCK "Idę -biegnę -wspieram!" - bieg wirtualny, dystans dowolny

Biegi dla dzieci:

 • Białe krwinki 100 metrów - bieg dzieci do 3 lat
 • Białe krwinki 200 metrów - bieg dzieci do 5 lat
 • Czerwone krwinki 500 metrów - bieg dzieci od 5 do 10 lat
 • Czerwone krwinki 1000 metrów - bieg dzieci od 8 do 12lat
 • Czerwone krwinki 1500 metrów - bieg dzieci od 12 do 16 lat

Więcej informacji na temat 5. edycji KrwioBiegu Warszawa, znaleźć można na stronie www.krwiobiegwarszawa.pl.

KrwioBieg
Autor: materiały prasowe