Kolejne autobusy elektryczne w Warszawie! ,,Rozkłady jazdy przygotowaliśmy tak, aby pojazdy miały czas uzupełnić energię"

Nowa pętla autobusowa jeszcze w tym roku. ZTM podpisał umowę. Gdzie powstanie?
Autor: ZTM autobus miejski

Kolejne autobusy elektryczne w Warszawie! ,,Rozkłady jazdy przygotowaliśmy tak, aby pojazdy miały czas uzupełnić energię" - mówią urzędnicy. W grudniu ubiegłego roku do Warszawy dotarły już wszystkie ze 130 elektrycznych autobusów marki Solaris Urbino 18 kupionych przez Miejskie Zakłady Autobusowe. Dzięki temu flota elektrycznych pojazdów MZA zwiększyła się do 160. Biorąc pod uwagę liczbę tego typu pojazdów Warszawę wyprzedzają już tylko Londyn i Moskwa!

Warszawski Transport Publiczny stawia na ekologię – po stolicy jeździ coraz więcej autobusów nisko i zero emisyjnych. Od 1 maja do grona zelektryfikowanych dołączą linie 116, 175 i 180, a autobusy 128 nie będą musiały jechać do zajezdni doładować baterie. Tego dnia rozpoczną pracę kolejne dwie ładowarki – pierwszą z nich Miejskie Zakłady Autobusowe zainstalowały na pętli Chomiczówka, a drugą na Szczęśliwicach. - czytamy na stronie ZTM.

Covid zabił Piw Paw. Rozmowa z właścicielem Pubu

W maju na trasy kolejnych linii wyjadą autobusy napędzane energią elektryczną. Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu nowych ładowarek.

- Rozkłady jazdy przygotowaliśmy tak, aby pojazdy miały czas uzupełnić energię. Autobusy linii 116 i 180 zrobią to na „swojej" pętli, a 128 i 175 „podzielą się" ładowarką ze Szczęśliwic. Obie linie kończą trasę na pl. Piłsudskiego. Tu pojazdy zamienią się numerami - autobus, który wcześniej jeździł jako 175, pojedzie na ładowanie na Szczęśliwice jako 128, a dotychczasowe 128, z pełnymi bateriami, skieruje się na lotnisko z numerem 175 na wyświetlaczu. Dzięki temu wszystkie kursy będą z pasażerami, a wozy nie zrobią pustych przebiegów - tłumaczą urzędnicy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Kolejne autobusy elektryczne w Warszawie! ,,Rozkłady jazdy przygotowaliśmy tak, aby pojazdy miały czas uzupełnić energię"