Kiedy pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego? Znamy datę pochówku słynnego biznesmena

Tadeusz Gołębiewski
Autor: Fot. screen YouTube GoralStudio / https://www.youtube.com/user/GoralStudio Tadeusz Gołębiewski

Tadeusz Gołębiewski odszedł w wieku 79 lat. Mazowiecki biznesmen był ikoną polskiej branży hotelarskiej i cukierniczej. Dowiedzieliśmy się, na kiedy zaplanowano jego ceremonię pogrzebową. Więcej w naszym artykule.

Tadeusz Gołębiewski zmarł 21 czerwca w wieku 79 lat. Jako przyczynę śmierci podano zawał serca. Był jednym z najsłynniejszych polskich biznesmenów. To do niego należała sieć Hoteli Gołębiewski oraz radzymińska firma Tago produkująca słodycze. Tadeusz Gołębiewski to również jeden z najsłynniejszych mieszkańców powiatu wołomińskiego. Wiele osób uważa go za wzór dobrego przedsiębiorcy, stojącego blisko pracowników. Wiadomo już, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb biznesmena. Zmarły spocznie na cmentarzu w Radzyminie. Więcej szczegółów na temat wydarzenia znajdziecie w dalszej części naszego artykułu.

Symulacja zderzenia lokomotywy z samochodem. Kampania Bezpieczny Przejazd

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego - data i miejsce ceremonii pochówku

Tadeusz Gołębiewski mieszkał w Radzyminie. Tam też działa założona przez niego firma Tago. Biznesmen spocznie na cmentarzu "Nowym" przy ulicy Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 w Radzyminie. Mszę pogrzebową zaplanowano na poniedziałek, 27 czerwca o godzinie 13:00. Odbędzie się ona w kościele pw. św. Jana Pawła II. Bardzo prawdopodobne jest, że na pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego przyjdą tłumy mieszkańców i mieszkanek Radzymina.

Tadeusz Gołębiewski - sylwetka

Tadeusz Gołębiewski urodził się 1 stycznia 1943 roku. Karierę w branży cukierniczej rozpoczął od ukończenia technikum cukierniczego (później studiował w Szkole Głównej Planowania i Statystyki, dzisiejszym SGH). Słodycze zaczął produkować w 1966 roku, a w 1972 założył firmę Tago niedaleko Radzymina. W 1989 roku wszedł zaś w biznes hotelarski - rozpoczął wówczas budowę pierwszego hotelu w Mikołajkach (oddany do użytku w 1991 roku). W ciągu dwóch dekad stał się jednym z najważniejszych przedsiębiorców w tej branży. Ostatnie z jego hoteli to gigantyczny ośrodek w Pobierowie. Pomieścić może 3 tys. gości. W 2015 r. poparł kandydaturę Zbigniewa Piotrowskiego na burmistrza Radzymina. Tadeusz Gołębiewski miał żonę Grażynę i tróję dzieci Beatę, Monikę i Jarosława. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!